سلام

دوستان اخیرا شبکه دو سیما داره سریالی به نام بچه مهندس دو رو پخش میکنه که در ادامه ی سری قبلی این مجموعه هست ، اما موردی که توی این سریال و داستانش وجود داره اینه که توی این سریال یه بچه ی پنج ساله عاشق یه بچه ی دو سه ساله میشه ، و از اون بدتر هم اینی که تا شانزده سالگی به فکر اون هست و توی شانزده سالگی براش گردنبند میخره و میخواد خواستگاری کنه !

بعد نامادری دختر اون ها رو می بره پارک تا با هم صحبت کنن و بعدم دختره شرط ازدواج میذاره واسه پسره ، بعد هم میرن شهربازی خوش و خرم بازی میکنن . 

و حالا این سریال رو تعداد زیادی از بچه ها و دختر و پسرهای کوچیک می بینن ، و سکانکس هایی که از جواد و مژگان (شخصیت های اصلی فیلم) نشون میده که واقعا من تعجب کردم که آیا واقعا این ها رو دارن نشون میدن یا شوخیه ؟

یعنی اون ها نمی دونن که ما توی خونه کنار بچه های ده دوازده ساله میشینیم این سریال رو می بینیم ؟ یا اینکه واقعا هدفی دارن ؟

در واقع ممکنه بچه ها از این سریال الگوبرداری کنن و چیزهایی رو یاد بگیرن که اصلا مناسب سن شون نیست. امکان ازدواج هم که وجود نداره پس میرن دنبال راه های نامناسب مثل دوستی با جنس مخالف . 

نکته جالب تر اینکه وقتی میری داخل پیج اینستاگرامی این سریال می بینی که اکثر کسانی که از این سریال تعریف کردن و گفتن عالیه بچه سال هستن . 

میدونم که بعضی از بچه ها خودشون درگیر این جور ارتباطات غلط هستن ، ولی خیلی هاشونم هستن که خودشون رو از این ارتباطات حفظ کردن و پاک نگه داشتن ، از طرفی هم نشون دادن این چیزها باعث میشه قبح دوستی و ارتباط تو سن پایین بریزه . 

با همین فرمون اگه جلو بریم کم کم باید جلوی هم بازی شدن پسربچه ها و دختربچه ها رو از پنج سالگی بگیریم که عاشق نشن ، چون میدونم تعدادی از خواننده های وبلاگ سن شون پایینه بعضی چیزها رو زیاد باز نکردم، واقعا کار به کجا رسیده که تلویزیون خودمون از ماهواره هم بدتر شده ، و برام جای تعجبه که چه جوری اجازه پخش این فیلم رو در تلویزیون دادن ، بنظرم باید روی شبکه های صدا و سیما رمز بذاریم تا بچه ها نتونن ببینن یا حداقل کنار بچه ها این سریال رو نبینیم .

"مستر سلام"


مرتبط:

این کارتون امروز از شبکه پویا پخش شد


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
تربیت رفتاری پسران (۸۶ مطلب)
تربیت رفتاری دختران (۷۳ مطلب)
فرهنگ سازی (۳۰ مطلب)
مسائل والدین (۴۱ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (نقدی به فیلم نامه سریال بچه مهندس ۲) ، (۴۹) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓