سلام به همه ی اعضای خانواده برتر

من مهدیسا ملکی (روانشنا ) هستم میخواستم راجع به مسئله ای باهاتون صحبت کنم که جدیدا در ازدواج هایی که سنتی هستن خیلی داره مشکل ساز میشه و متاسفانه اکثرا برای جوان هایی پیش میاد که تصمیم گرفتن از راه صحیح برای انتخاب یک شریک خوب تو زندگی اقدام کنن.

مشکل اینه که من جدیدا جوان های زیادی دیدم که از طریق سنتی با هم آشنا میشن و تا حدود زیادی همه چی خوب پیش میره تا اینکه یکی از طرفین به خاطر وسواسی که داره کل قضیه رو منتفی میکنه در حالیکه حتی خودش هم قلبا راضی نیست اما انگار که می ترسه و بر حسب یکسری احتمالات که اکثرا  توهماتی بیش نیستند ؛  عقب نشینی می کنه . اما بعد یه مدت به شدت پشیمون میشه اما متاسفانه اکثرا راهی برای بازگشت نیست .

جالبه زمانی که ازشون میپرسیم چرا ؟ جواب شون این هستش که  « ترسیدم٬ شاید این فرد نیمه ی گمشده من نیست » و یا کلی دلیل بی اساس دیگه .

 اما راستش رو بخواهید ٬هیچ دلیلی نداره در حالی که احساسش و حتی بعد مدتی عقلش هم گواهی میدن که اشتباه کرده و دائما حسرت می خوره و عذاب وجدان میگیره . حتی در بعضی موارد فکر می کنه که چون دل یک نفر رو شکسته مستحق اینه که طعم خوشبختی رو نچشه.

پسرا و دخترا باید‌ بدونن که دقت شرط اساسی برای انتخاب یک همسر خوبه اما وسواس میتونه آفت باشه. لطفا اگر تجربیات و خاطرات تلخی  از این موضوع دارین حتما بنویسین . 


کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (در انتخاب همسر دقت کنید اما وسواس نداشته باشید.) ، (۱۲) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۲۳۹ مطلب مشابه) مشورت در ازدواج آقایان (۱۶۳۱ مطلب مشابه) ازدواج سنتی (۲۰ مطلب مشابه) مطالب کاربران (۷۶۲ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی پرده بکارت درد دل های پسران تناسب اندام آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج عشق