سلام وقت بخیر
من 22 سال دارم ، سوالی ذهنمو درگیر کرده ،،، این سوال به درد خیلی از دوستان هم میخوره .علت توجه و احترام گذاشتن انسان ها به یک دیگر هست . واضح تر بگم ، وقتی که یک شخص غریبه رو میبینم و برای اولین بار میخوام باهاش صحبت کنم ، به چه دلیل باید بهش احترام بذارم ؟
مردم کشورمون به چه دلیل به دیگران احترام میذارند ؟ به لباس پوشیدنشون ؟ ماشین مدل بالاشون ؟ سمت کاریشون و ... ، میزان سرمایه شون یا به قیافشون ؟ احساس میکنم احترام های این زمونه به علت یکی از موارد بالا بود که گفتم .
مثال میزنم براتون : 
من آدمی هستم پر مشغله.  و همیشه برای کارهای روز مرم لباس های عادی میپوشم ، و بیرون میرم ، چند روز پیش که سرماخوردگی داشتم ، یک هفته ای هم کلاه بافتنی رو سرم میذاشتم ، رفتم تحریری که کپی بگیرم.  صاحبش یه دختر خانم قرتی بود.  که فکر میکرد خیلی با کلاس سلام کردم ، به زور و با یک مکافاتی جواب داد ، نگاهمم نکرد ، همون موقع گوشیم زنگ خورد به طرفم گفتم تا یک ربع دیگه ... مبلغ داخل حسابت ، مبلغ نسبتا زیادی بود تا دختره اینو شنید برگشت چنان نگاهی بهم کرد از تعجب ، احترام گذاشتنش بیشتر شد .

از مغازه که خارج شدم گوشیمو جا گذاشتم ، داشتم سوار ماشینم میشدم ،دختره گفت آقا گوشیت ، تا ماشینمو دید کارت مغازش هم بهم زوری داد.
با همون تیپ رفتم بانک پول بذارم داشتم شرایط از رئیس میپرسیدم ، فکر کرد وام میخوام ، چنان سرد برخورد کرد که نا امید شدم اونجا پول بذارم ، بعد که فهمید میخوام پول بذارم و مبلغ دندون گیری ، بلند شد ایستاد و دست داد و چایی و کیک آورد و ... .
 اینو واقعا بهش گفتم متاسفم رئیس که تفاوت انسانیت رو در میزان سرمایه ها میبینی . یا رفته بودم دکتر پیش متخصص ، دقیقا مثل تحریریه ، منشی دکتره زوری جواب سلام داد ، همون موقع یک پسر جوون با یک کت و شلوار کارمندی اومد داخل چنان تحویلش گرفت که پسره به خودش مغرور شده بود ، چند دقیقه بعد از نمایندگی یک شرکتی از چین باهام تماس گرفته شد ، شروع کردم به انگلیسی صحبت کردن ، منشی با اون آقا پسره فکشون زمین خورد ، بعد که اومدم مطب رو ترک کنم ، منشی تا زانو برام خم شد و با اشتیاق خداحافظی کرد .
نمیدونم مگه آدم ها به ادب ، اخلاق و شخصیت هم دیگه سر و کار ندارند، پس چرا انقدر به تجملات نگاه میکنند ؟

مرتبط:

نمی تونم احترام دلخواهم رو از اطرافیانم جذب کنم

احترام گذاشتن به مردان سخته ؟

چرا بعضی از انسان ها از آزار و اذیت هم لذت میبرن ؟

نگاه ها ، قضاوت ها و نیش و کنایه های اطرافیان اذیت مون میکنه


نکته مهم در مورد باز نشدن لینک های پیشنهادی:
در صورتی که لینک های بالا و یا سایر لینک های خانواده برتر،برای شما باز نشدند، دوستانی که با رایانه بازدید کننده هستند روی لینک مربوطه راست کلید کنند و دوستانی هم که با گوشی و تبلت از وبلاگ بازدید می کنند لینک مربوطه را 2 ثانیه لمس کنند، در ادامه اگر گزینه باز شدن در صفحه جدید را انتخاب شود لینک مربوطه برای شما نمایش داده می شود
آموزش رفع دائمی این مشکل حل مشکل باز نشدن لینک ها
کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (علت توجه و احترام گذاشتن انسان ها به یک دیگر چیست ؟) ، (۳۲) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۳۹ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران تناسب اندام آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج عشق