سلام

تشخیص باکرگی دختر چطور امکان پذیره ؟ آیا تشخیص باکره بودن دخترها از هر کسی ساخته است ؟ آیا من بکارت دارم ؟ فلان کار رو کردم آیا بکارتم رو از دست دادم ؟ و ... .

این ها نمونه سوالاتی هستش که ممکنه حتی در ذهن شما هم وجود داشته باشه . قبل از هر چیزی باید بگم که تشخیص باکرگی دختر ، در صورتی که اون دختر اعمال خطر آفرینی رو انجام داده کار یه شخص عادی نیست . تشخیص باکره بودن دخترها رو باید به پزشک واگذار کنید . بنابراین به دخترایی که رابطه جنسی مهبلی نداشتند توصیه کنم که شخصا اقدام به معاینه ی خودشون نکنن . چون شما در این زمینه تجربه ای ندارید و ممکنه بزنید بکارت تون رو ناقص کنید !

اما دخترهایی هستند که از سر کنجکاوی یا اشتباه ، انگشت یا هر چیزی دیگه ای رو کم تا زیاد وارد واژن شون کردند . حالا ممکنه خونریزی اتفاق افتاده یا نیافته ، در هر حال نگران این هستند که بکارتشون چه وضعی داره ؟ این مطلب برای چنین دخترانی تهیه شده .

پرده بکارت دقیقا چیه ؟

پرده بکارت یه لایه نازک غیر قابل ترمیم هستش که در دهانه ی واژن قرار داره . عمقی که بکارت در اون قرار داره بر خلاف برخی شنیده ها زیاد نیست . فاصله ی پرده بکارت از بیرون داره شاید در حد یک بند انگشت باشه . البته این فاصله بسته به عواملی مثل تحریک شدن یا نشدن ، باز یا بسته بودن پاها از هم و ... ممکنه کمی متغیر باشه . ولی در کل حدود رو به طور متوسط میشه در حد همین 1 الی 2 سانتی متر در نظر گرفت .

به طور کلی بکارت در چه صورتی آسیب می بینه ؟

پرده بکارت تا مستقیما بهش فشار وارد نشه ، معمولا آسیب نمی بینه . این فشار میتونه با انگشت ، اشیائ مختلف و در نهایت آلت مردانه باشه . بنابراین اگه تا حالا چیزی رو فرو نکردید پس باید سالم باشه . بعضی ها میپرسند که پرده بکارت با دوچرخه سواری و اسب سواری، ورزش های رزمی ، ژیمناستیک ، ضربه به آلت ، فشار آب ، خاروندن و ... هم ممکنه پاره بشه ؟ نمیشه گفت صد در صد خیر . ولی شرایط سختی باید جفت و جور بشن که بکارت با این فاکتورها آسیب ببینه .

پرده بکارت و دختران دوچرخه سوار  و اسب سوار:

با توجه به محل قرار گیری بکارت و پهنای زین در قسمتی که آلت روی اون قرار میگیره  ، معمولا دوچرخه سواری و اسب سواری به بکارت آسیب نمیزنه . ضربه هایی که در حین دوچرخه سواری و سوارکاری به آلت وارد میشه به کل آلت وارد میشه نه فقط به دهانه ی واژن که بکارت در اون قرار داره . بنابراین نشستن دختر روی زین اسب ، دوچرخه و موتورسیکلت به دلیل پخش شدن ضربه های احتمالی بین آلت و نواحی اطراف اون ، عملا باعث نمیشه که بکارت آسیب ببینه .

البته سر این قضیه که بکارت با دوچرخه سواری و اسب سواری آسیب می بینه یا نه اختلاف هستش . برای اطمینان موقع سوارکاری و ... پاهاتون رو بیش از حد معمول باز نکنید و از برخورد ضربه های شدید به آلت جلوگیری کنید .

پرده بکارت و دختران رزمی کار :

دختران رزمی کار ممکنه در حین تمرین یا مبارزه ، ممکنه ضربه ای به آلت شون وارد بشه و حتی خونریزی هم اتفاق بیافته . آیا بکارت چنین دختری از بین رفته ؟!
ضربه های سهوی یا عمدی معمولا با پشت یا سینه ی پا ممکنه به آلت وارد بشه . این یه شرایطی مثل همون زین اسب و ... رو به وجود میاره . پس دختران رزمی کار هم چندان نباید نگران باشن . در یک حالت ممکنه در ورزشهای رزمی بکارت آسیب ببینه ! پاهای دختر بیش از حدود 90 درجه باز باشه ، ضربه با انگشت بزرگ پا وارد بشه ، محل ضربه هم باید دقیقا در دهانه ی واژن باشه و به مقدار حدود بیش از 1 سانتی متر داخل هم بره !!! فراهم شدن این شرایط از محالات محسوب میشه !

پرده بکارت و دختران ژیمناست:

بر سر این که ورزش ژیمناستیک باعث پارگی بکارت میشه یا نه هم اختلاف وجود داره . عده ای میگن آسیب می بینه چون پاها به طور مکرر و بیش از حد باز میشه . عده ای هم همچنان معتقدند که بکارت فقط با ورود آلت و امثال اون آسیب میبینه . حالا بنده حد وسط رو در نظر میگیرم ! دختران ژیمناست اولا پاها رو کمتر از وسط و در حد 180 درجه باز کنن . دوما اگه حس کردن موقع باز کردن پاها ، دهانه واژن از هم باز میشه احتیاط کنن و پاها رو بیشتر از اون حد باز نکنن !

شکل کلی پرده بکارت چطوریه ؟

پرده بکارت تقریبا به شکل دایره به دیواره ی واژن متصل شده ، بسته به نوع پرده ، روی اون روزنه های ریز و درشتی ممکنه وجود داشته باشه که خون های پریود از اونا عبور می کنن و خارج میشن . از نظر رنگ تقریبا هم رنگ محیط داخلی واژن هستند و تشخیص اون برای افراد عادی اگه نگیم غیر ممکنه ، خیلی سخته .

ممکنه دختری از سر کنجکاوی انگشت یا یه شی دیگه رو داخل کنه ... ؟

در این صورت چه اتفاقی می افته ؟ آیا بکارت به طور کامل از بین میره ؟ در صورت رخ دادن چنین اشتباهی دو اتفاق ممکنه بیافته :

1 – عده ای از دختران میگن ، من انگشتم رو مثلا بیش از یک بند داخل کردم ولی نه درد داشتم و نه خونریزی کردم .
2 – عده ای دیگه میگن یه دردی حس کردند و وقتی مثلا انگشت شون یا ... رو بیرون کشیدند خون دیدند .

بکارت انواع و اقسام مختلفی داره .  بکارت رو با توجه به روزنه هایی که روی اون وجود داره تقسیم بندی می کنن . به طور قطع میشه گفت هیچ دختر جوانی وجود نداره که بکارتش کاملا بسته باشه و هیچ روزنه ای نداشته باشه .

نه این که چنین پرده هایی اصلا وجود نداشته باشن ، چرا ، وجود دارن ولی در همون اوایل سنین بلوغ وقتی پریود میشن و به دلیل بسته بودن پرده، خون های پریود نمی تونن خارج بشن مشکلاتی رو برای اون دختر ایجاد می کنن که با مراجعه به پزشک ، با یه تیغ جراحی یه برش کوچیکی روی پرده ایجاد میشه و خون ها خارج میشن .

پرده بکارت بسته

بنابراین اگه دختری انگشتش رو داخل کرد ولی خونی ندید به علت اینه که بکارت اون سوراخ یا سوراخ های بزرگی داره و انگشتش از اون سوراخ ها رد شده و به داخل راه پیدا کرده . البته ممکنه اگه بازم انگشتش رو داخل کنه مثل دفعه ی اول شانس باهاش یار نباشه و بلایی سر خودش بیاره .
پس این دختران علیرغم این که انگشت شون داخل رفته و خونی هم ندیدند ، میشه گفت بکارت شون سالمه و نباید نگران باشند .


اما گروه دیگه ای از دختران بر اثر کنجکاوی هایی که میکنن ممکنه دردی احساس کنن و حتی خون هم ببینند . با توجه به توضیحاتی که داده شد ، بکارت این دختران مثل گروه قبلی سوراخ های بزرگی نداره ، برای همین موقع فشار وارد کردن به اون بکارت آسیب دیده و در اثر اون خونریزی کردند .

پرده بکارت با روزنه بزرگ


خب تکلیف دخترانی که با انگشت به بکارت شون آسیب زدن چیه ؟

این دختران هم نباید زیاد نگران باشند ، بکارت شون به طور کامل از بین نرفته ، بلکه بخشی از اون آسیب دیده . اگه این دختران برای معاینه به پزشک زنان مراجعه کنن شاید بهشون بگن که مثلا ساعت 3 یا 9 بکارت شون آسیب دیده .

آسیب دیدگی بکارت


منظور اینه که دهانه ی واژن و بکارت رو یه گردی حساب کنید . حالا اگه بخواید این گردی رو مثل ساعت دیواری تصور کنید . در نقطه ای که ساعت 3 قرار داره ، بکارت در اثر ورود انگشت یا اشیای دیگه از دیواره جدا شده . با این وجود سایر قسمت های پرده هنوز به دیواره وصله و آسیب ندیده .
این دختران به شرط عدم تکرار چنین اشتباهاتی ، می تونن تا حدود 99 درصد مطمئن باشن که در شب زفاف خونریزی خواهند داشت . چرا ؟

محیط دایره ورودی واژن که پرده به اون وصل شده رو مثلا 2 سانتی متر در نظر میگیریم . یعنی محیط پرده که دایره ای شکل هستش 2 سانتی متره . بعد از ازدواج وقتی آلت شوهرشون برای بار اول بخواد وارد بشه ، با توجه به این که معمولا محیط آلت مردانه بیشتر از 2 سانتی متر هستش ، موقع دخول پرده پاره میشه و به کنار میره . این پارگی همون طور که عرض شد با جدا شدن پرده از دیواره واژن اتفاق می افته . در اثر این جدا شدن یا بهتره بگیم کنده شدن ، دیواره واژن زخمی میشه و خونریزی اتفاق می افته .

پاره شدن پرده بکارت

عبور لخته های خون از پرده بکارت

عده ای از دختران میگن موقع پریود لخته های خون بزرگی از ما خارج میشه ، حتی عده ای میگن تکه های گوشت مانند رو دیدن . بعد میگن یعنی من پرده ندارم که چنین چیزهایی از من خارج میشه ؟!

با توجه به توضیحات و عکس های بالا در مورد انواع پرده ، حالا می تونید جواب چنین دخترانی رو بدید که اون تکه ها از سوراخ های بکارت رد شدن و بکارت شما آسیبی ندیده .

اگه با انگشت ، احیانا ورزش و امثالهم بکارت آسیب دید آیا میشه رفع اتهام کرد ؟

بله ، پزشک قانونی می تونه تشخیص بده که علت آسیب دیدن بکارت چیزی به غیر از آلت مردانه بوده . به شرطی که قطر اون شی حداکثر اندازه ی یه انگشت بوده باشه نه بیشتر .

حرف آخر این که ؛

به طور کلی اگه تا حالا چیزی داخل واژن تون نشده ، پس بکارت شما سالمه و جای نگرانی نیست .
اما اگه خدای نکرده رابطه های پرخطر جنسی با جنس مخالف داشتید یا اشیایی که قطر اون ها از انگشت بیشتر بوده رو داخل کردید ، حتی اگه خونی ندیدید نمیشه گفت بکارت شما سالمه . این افراد برای تشخیص راهی جز مراجعه به پزشک ندارند .

موفق باشید


موضوعات مرتبط :
مسائل دختران جوان