سلام دوستان
من مدهاست که با خانواده برتر آشنا شدم . من از خوانندگان خاموشم البته تا جایی که نظراتم کمک کنه  کم و بیش نظر میگذارم .
من دختری زیر سی سال هستم و در رشته ی تحصیلی درس خوندم که بازار کار محدود و خیلی سخت داره از طرفی از خانواده ی اقتصادی متوسط و کارمندی و تحصیلکرده هستم و از لحاظ شخصیتی دختری هستم که هیچ وقت نتونستم براحتی خواسته ی مالی از خونوادم داشته باشم و تا جایی که تونستم حتی مقطعی و موقت با حقوق خیلی خیلی کم کار کردم و مایحتاجم رو تهیه کردم .
البته خانواده این طور نیست که اصلا خرجی ندن و یا نخوان بدن  خودم برام سخته بگیرم چون به هرحال شرایط اقتصادی مستاجری و اجاره های بالا هزینه های زندگی وجود داره .
سعی کردم همیشه قانع باشم و از لحاظ فردی دختری هستم که به کار در بیرون چه به لحاظ مالی و چه روحی نیازمندم اما متاسفانه نتونستم شغل مناسبی پیدا کنم و تصمیم گرفتم برای ورود به بازار کار رشته ی خودم که ازمون وروی سخت و پذیرش کم داره خودم رو اماده کنم .
اما مساله اینجاست که به جهت دور شدن از فضای درسی و دغدغه های فکری و مشکلاتی که دارم که موضوع صحبتم در اینجا نیست .

حوصله و تمرکز برای مطالعه  ام خیلی کم شده از طرفی امید به بازار کار هم با توجه به رشتم خیلی ناامیدکنندست از طرفی سنم بالا رفته و تا بحال چندین مورد خواستگاری یا پیشنهاد اشنایی که داشتم اصلا به لحاظ کفویتی فردی و خونوادگی نزدیک هم نبوده ایم .
البته ییشنهاد دوستی موردها برام ییش اومده اما من دختری هستم که هیچگاه اهل این دوستی ها نبودم و نیستم ادم خیلی مذهبی و یا محجبه و چادری نیستم اما حجاب و نماز و اهل بیت برام مهم و تا جایی که تونستم انجام و رعایت کردم و برای من موقعیت مناسب ازدواج و خواستگار وجود نداره چون من درجامعه نیستم به لحاظ درس و یا کار که دیده شوم و یا خانواده ای ندارم که چندان اهل رفت و امد خانوادگی باشیم و به جهت مشکلاتی که خیلی ها در زندگی دارن فرصت دیدار کمه و کلا خانواده و فامیل زیاد شلوغ و اهل رفت و امد زود زود و یا اینکه بستگان بخوان مورد خواستگاری معرفی کنن و یا دوست و اشنای خانوادگی برای معرفی نیست .
کلا تم خانوادگی و فامیل اهل معرفی برای ازدواج نیستند. و اینکه بخوام توی مساجد و مکان مذهبی خودم رو نشون بدم تا خواستگار پیدا کنم اصلا با شخصیتم و یا حجابم تناسب نداره چرا که من درسته بد حجاب نیستم اما چادری هم نیستم و اکثرا این خواستگاری ها از دختران محجبه میشه جدای از اون اصلا با شخصیتم تناسب نداره .
بنابراین ممنون میشم این گونه پیشنهاد رو ندین  از لحاظ اخلاقی هم اینطور که میگن مهربان و خونگرم مسئولیت پذیر و ارام و به اندازه و بجا شیطنت دارم .
در مجموع حال بلاتکلیفی دارم وحقیقتا از اینکه میبینم بازار کار و نبود شغل بالاخص برای اقا پسرها که واقعا بهشون حق میدم که نگران اینده شغلیشون باشن و یا اینکه میبینم سبک ازدواجا تغییر کرده و باید براحتی احساست رو با کسی شریک بشی و رابطه ی دوستی داشته باشی تا ازدواج کنی حالم رو بد کرده و اینکه میبینم از دوستان و یا بستگان نسبتا دور که خانم و باکمالات و با چهره های مناسب به همین دلیل نجابت و نبود خواستگار تا سن بالا هنوز ازدواج نکردن اذیتم میکنه  .
البته در پرانتز بگم من با اشنایی دختر و پسر در چهارچوب و اطلاع حداقل یکی دو تا از اعضای خانواده مشکل و یا مخالفتی ندارم اما اینکه بخوام بدون اینکه طرفم همسرم باشه احساسم و یا زنیتم رو براش بذارم و اینکه ایا اخرش به ازدواج ختم بشه یا نشه برام غیر قابل قبوله .
چرا که هم دختر خیلی احساساتی هستم و میدونم که ضربه میخورم و هم اینکه میخوام خاص هایم و عشق ورزیم و جذابیت های زنانه ام تنها برای یک مرد و اون هم همسرم باشه و با چهارچوب اخلاقی و اعتقادیم منافات داره .
امیدوارم شما دوستان برای دل گرمی و راهنمایی که چه کنم تا این حال بد و یا بلاتکلیفی در امر کار و ازدواج برام حل بشه کمکم کنین.
حسن عاقبت رو برای همتون خواهانم.

↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۲۰۸ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (در امر کار و ازدواج بلاتکلیفم) ، (۱۳) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓