سلام
من یه خانم مجردم در آستانه 29 سالگی . کارشناسی ارشد کشاورزی دارم و در حال حاضر حق التدریس دانشگاه هستم و در بخش خصوصی هم شاغلم . ( البته شغلم به مدرک تحصیلیم بی ارتباطه).
به امید خدا تصمیم دارم امسال برای ادامه تحصیل حتما اقدام کنم. میدونم که در رشته خودم راه به جایی نمی برم و باید تغییر رشته بدم.
چون از بچگی روحیه کمک کردن به دیگران رو خیلی داشتم و از علوم پزشکی هم خیلی خوشم میاد اولش تصمیم گرفتم دکترای نانو تکنولوژی امتحان بدم و در زمینه بیماری های صعب العلاج کار کنم.
به نظرم اینکه بتونم لبخند رو حتی روی لب یک نفر بیارم حس فوق العاده ای هست. اما با تحقیقاتی که کردم برداشتم این بود که چون تحقیقات در این رشته بسیار هزینه بره، عملا در کشور ما هیچ کار سودمندی انجام نمیشه و آب پاکی رو ریختن رو دستم.
حالا دلم میخواد برای پزشکی دوباره کنکور بدم. میدونم که قبولیش خیلی سخته. اما به فرض که قبول هم بشم،نمیدونم چقدر سختی در پیش دارم.
خانوادم کلا مخالفن (به جز پدرم که میگه تو هر سنی باید به رویاهات احترام بذاری و برای رسیدن بهش مدیریت و تلاش داشته باشی و شجاع باشی).
مادرم میگن در این سن شروع کردن، حتما تو رو برای ازدواج و ادامه زندگی دچار مشکل میکنه. واقعا سردرگمم و نمیدونم چه کار کنم.
لطفا نطر بدید و راهنماییم کنید.
مرسی

پیشنهاد :


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
ادامه تحصیل (۴۱۶ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (در 29 سالگی می خوام برای رشته پزشکی بخونم) ، (۳۱۸) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید