سلام
من یه پیشنهاد در مورد مهریه دارم. به نظر من باید موقع جاری شدن خطبه عقد؛ عاقد از توانایی داماد در پرداخت مهریه مطمئن بشه و تنها در این صورت صیغه عقد رو جاری کنه! ( به جای این رسومات مسخره که ۳ بار بگه وکیلم و عروس رفته گل بچینه و این مزخرفات .
متاسفانه ازدواج در ایران بچه بازی و مسخره بازیه .  مثلا مهریه عروس ۱۱۰ سکه ست. عاقد باید از داماد سند محکمی بخواد که ثابت کنه او توانایی پرداخت مهریه در همان زمان را دارد. مثلا در حساب بانکی اش معادل قیمت ۱۱۰ سکه پول دارد؛ یا معادل آن مال دیگری بنامش است.
بخدا قسم اینطوری این بحث مهریه حل میشه. پسر مجبوره اگه دختری رو میخواد عاقلانه تصمیم بگیره و از روی هوا و هوس مهریه بالا رو قبول نکنه؛ چون مجبوره سند رو کنه که من دارم مهریه عروس رو بدم و پاشو اندازه گلیمش دراز خواهد کرد.
تازه این به نفع دختر هم میشه؛ چون پسر دیگه نمیتونه با روش های رایج از زیر بار پرداخت مهریه فرار کنه؛ چون قبلا سند داده و اعتراف کرده که من دارم. خلاصه که یه معامله برد-برد میشه. خدا وکیلی این کار سختیه؟ یا مثلا دولت بیاد دارایی های پسر رو استعلام کنه و اگه کافی بود، گواهی هایی صادر کنه که توانایی مرد در پرداخت مهریه به همسرش رو قبل از ازدواج تضمین کنه و تنها با ارائه این سند به محضر،اجازه عقد و ازدواج صادر بشه. (مثل آزمایشات قبل ازدواج).
" مهندس"

↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۳۲۴ مطلب)
مسائل دختران جوان (۲۱۱۹ مطلب)
مهریه (۸۵ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (پیشنهادی برای حل مشکل مهریه در جامعه) ، (۶۸) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓