رشته های بوکس، کیک بوکسینگ،موی تای و کیوکوشین از رشته های رزمی هستند که وارد کردن بعضی از ضربات به بدن حریف به صورت واقعی ، در آن آزاد است .
اساس امتیاز گیری و برنده شدن در مسابقات این 4 رشته ، تاثیر گذاشتن روی بدن حریف با ضربات قوی و یا از پای درآوردن آن است .
این سوال در بین مبتدیان مطرح می شود که کدام رشته بهتر است ؟!
باید گفت که این سوال از اساس غلط است . چرا که هر رشته ای به منظور خاصی ابداع شده و هر کس بر اساس توانایی ها و علاقه ای که دارد یکی از این رشته ها را انتخاب می کند .
بعضی ها ممکن است به اشتباه ، برتری مثلا یک بوکسور بر یک کیک بوکسینگ کار در یک مبارزه را نشانی بر برتری رشته ی بوکس قلمداد کنند .
چنین مقایسه ای چرا اشتباه است ؟
چون ممکن است مثلا یک کشتی گیر حرفه ای و قوی در یک مبارزه آزاد لحظه ای بتواند کمر یک رزمی کار را بگیرد ، می دانید که با یک سالتو می تواند آن رزمی کار را برای همیشه روی تخت خواب نگه دارد ! با این توضیح آیا می توانیم بگوییم که رشته کشتی قوی تر از مثلا کیوکوشین است ؟!
ممکن است در یک دوره ای یک نفر از فلان رشته همه ی مدعیان رشته های مختلف را شکست دهد ، این نشان نمی دهد که رشته ی اون قویترین رشته ی رزمی است ، چه بسا اگر این فرد در یک رشته ی دیگر فعالیت می کرد به همین موفقیت ها می رسید .
بنابراین هرگز رشته ی رزمی خود را بر اساس این که فلان شخص در این رشته فعالیت دارد ، پس رشته ی برتری است ، انتخاب نکنید .
برای انتخاب رشته به نکات زیر توجه بفرمائید :
1 - فیزیک بدنی و استعداد
شما اگر ذاتا دارای فبزیک بدنی درشت یا به قول معروف چهارشانه هستید ورزش های رزمی مثل تکواندو و کاراته کنترلی مثل سبک شوتوکان به درد شما نمی خورد . چون اساس این رشته ها بر سرعت و چابکی پایه ریزی شده است . بنابراین اگر شما استخوان بندی درشتی و قدرت بدنی بالایی دارید ، حضور شما در رشته های سرعتی چندان جالب نیست چون نمی توانید از قدرتی که دارید استفاده کنید . 
اما رشته های رزمی قدرتی اصطلاحا خوراک شماست ! مثل بوکس ، کیک بوکسینگ ، موی تای و کیوکوشین
2 - سطح دانش استاد
فرض کنیم شما به این نتیجه رسیده ای که رشته ... به درد شما می خورد ، اما در محل سکونت شما مربی باتجربه ای در آن رشته وجود ندارد ، چکار می کنید ؟ زیر نظر یک مربی کم تجربه تمرین می کنید و وقت خود را هدر میدهید یا به رشته ای می روید که مربی بهتری دارد ؟
3 - بالاترین سطح مسابقاتی که می توان در آن شرکت کرد .
اگر به فکر حضور در المپیک و مشهور شدن هستید ، بهتر است بدانید که در بین رشته های رزمی فقط بوکس ، تکواندو و جدیدا کاراته آزاد ( کیوکوشین تحت مدیریت کانچو ماتسوئی ) امکان حضور در المپیک را دارند . این که دیگر سبک های کاراته هم می توانند در المپیک شرکت کنند یا نه ، اطلاع دقیق ندارم .
موفق باشید


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل متفرقه (۷۴۳ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج