سلام

نمره دادن در روش توصیفی مدارس ابتدایی چه مدلیه ؟ منظورم اینه که به چه نمره ای خیلی خوب، خوب، در حد انتظار و نیاز به تلاش بیشتر اطلاق میشه؟


پاسخ : 

سلام

نمرات خیلی خوب ، خوب ، قابل قبول و نیاز به تلاش فقط در کارنامه های نیم سال اول و دوم باید درج بشه نه روی برگه امتحانی . 

معلم روی برگه امتحانی بازخورد میده نه نمره ، بازخورد دادن هم به این صورت هست که در ابتدا نقاط قوت دانش آموز ذکر میشه ، بخش دوم بازخورد، بیان نقاط ضعف هستش ، و در انتهای بازخورد معلم باید به دانش آموز برای پیشرفت بیشتر پیشنهاداتی رو ارائه کنه . 

در کارنامه هم معلم با توجه تحلیل امتحاناتی که گرفته ، پرسش های شفاهی و مستندات پوشه کار این طوری باید نمره بده .

اگه دانش آموز تونسته باشه حدود %85+ انتظارات رو در یک درس برآورده کنه نمره خیلی خوب میگیره  ، %70+ میشه خوب ، %50+ میشه قابل قبول و %50- میشه نیاز به تلاش . 

پیشنهاد بازخورد خوب و خیلی خوب :

عالی بود پسر ، ای ول داری ، خوشحالم که دانش آموزی مثل تو دارم ، ثابت کردی که دانش آموز باهوشی هستی . خوشحال می شوم اگر در مورد سوالات ................................. ، متن درس را با دقتی بیشتری مطالعه کنی . 

پیشنهاد بازخورد قابل قبول :

آفرین ، سوالات ..............................................................  را درست جواب داده ای ، اما باید برای پاسخ گویی به سوالات ...................................... متن درس را با دقت بیشتری مطالعه کنی. تو موفق  شدی انتظاراتم را برآورده کنی ، من مطئنم اگر برای بهتر شدن تلاش بیشتری بکنی حتما موفق خواهی شد ، چون تو دانش آموز باهوشی هستی .

پیشنهاد بازخورد نیاز به تلاش :

آفرین سوالات ................................................................................................. را درست جواب داده ای . می دانم تلاش کرده ای ، اما نتیجه ی این امتحان نشان می دهد که تلاش تو کافی نبوده . تو دانش آموز خوب و باهوشی هستی ،  از تو می خواهم که برای فهمیدن پاسخ سوالات  ......................................................................................................... متن درس را با دقت بیشتری بخوانی .

پیشنهاد بازخورد برای دانش آموزانی که پیشرفت داشته اند :

آفرین آفرین آفرین ، گفته بودم که اگر تلاش کنی موفق خواهی شد ، حالا قبول کردی که باهوش هستی ؟ سوالات ............................................... را درست جواب داده ای ، اما ظاهرا نیاز داری در مورد سوالات ........................................... بیشتر از هوشی که داری کمک بگیرید . متن درس را با دقت بیشتر بخوان . ببینم در امتحان بعدی چه کار می کنی !

پیشنهاد بازخورد برای دانش آموزانی که همیشه در سطح خوب و خیلی خوب هستند :

می بینم که باز هم شاهکار کردی! ، من و پدر و مادرت به تو افتخار می کنیم . با این تلاشی که تو داری می کنی حتما در آینده ، فرد مفیدی برای جامعه خواهی شد . در مورد سوالات ......................................... بیشتر مطالعه کن گل پسر

موفق باشید


مرتبط:

کنترل کلاس در مدارس پسرانه

فراخوان برای تشکیل گروه وبلاگی فرهنگیان در خانواده برترکاربران خانواده برتر در مورد پست (نمره دادن در روش توصیفی مدارس ابتدایی چه مدلیه؟) ، (۱۱) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
ادامه تحصیل (دارای ۴۲۳ مطلب مرتبط)
مدرسه خانواده برتر (دارای ۱۴ مطلب مرتبط)