سلام

دوستان من این پست را در توضیح و جواب بسیاری از جواب های شما عزیزان به پست های مرتبط با بهشت و اسلام و عمل به دستورات گذاشتم.

عزیزان جهنم و بهشت که مثل کنکور نیست که یک تعداد خاصی را راه بدهند و همه نتوانند وارد شوند. مگر ما در تاریخ و در قرآن نداریم زمان هایی را که تقریبا همه افراد جهنمی شدند مثل قوم لوط یا قوم بنی اسرائیل و ...

پس نمی توان گفت چون مثلا اکثر افراد حجاب را رعایت نمی کنند و از فرمان خدا سرپیچی می کنند خداوند مجازاتشان نمی کند و معیار هایش را تغییر می دهد. چه خوب است در هر زمانی که زندگی می کنیم به جای نگاه کردن به عرف جامعه و دیگران خودمان تحقیق کنیم. در ضمن اگر از خانم ها یا آقایانی که پوشش مجاز را رعایت نمی کنند بپرسی می بینی هم خدا را می خواهند و هم خرما را .

یعنی تا زمانی که دستورات خداوند همسو با تفکراتشان است خداوند را قبول دارند و در غیر اینصورت یا می گویند خدا را قبول ندارند و یا می گویند خدا همچنین دستوری که متضاد با تفکر ما باشد نداده است.

حال این سئوالات پیش می آید که خداوند خالق بیش تر می فهمد یا انسان مخلوق . دوستان تازه هر چه قدر زمان که می گذرد علم راز دستورات خداوند را برای انسان ها فاش می کند و که تا به حال بعضی از علت های آن برای ما آشکار شده.

دوستانی که در مورد مسائل حجاب و خمس و ... که منافع آنها را در خطر می اندازد مخالف می کنند . مسئله ای مثل خمس که بر همگان بسیاری از دلایلش مشخص است مثل کم شدن فاصله ی طبقاتی و آگاه سازی مردم و در مورد پوشش هم که ارزش آن حتی در غرب هم توسط متفکران پوشیده نمانده و به آن پرداخته اند و یکی از اصلی ترین آنها استحکام و تشکیل خانواده که منجر به تشکیل جامعه ای سالم و به دور از فساد برای تولید علم و صلح و موفقیت بیش تر می شود.

برای اینکه از حوصله تان خارج نشود به بسیاری از مطالب نپرداختم و امیدارم به جای انکار بدون علم کمی اندیشه کنید و چند کتابی را در این رابطه مطالعه نمایید .یکی از آنها برای شما دوستان که خیلی آزادی خواه هستید کتاب آزادی نوشته ی شهید مطهری.

با تشکر 


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۲۸) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اعتقادی (۱۱۶۲ مطلب مشابه) مطالب کاربران (۸۰۷ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج