دریافت

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از اینکه در مورد مسائل و روابط جنسی زوجین و ارامش جسم و روان افراد صحبت کنیم لازم این نکته برسی بشه که انسان یک نیاز  درونی داره به نام مسائل جنسی  که اگر تعطیل بشه این نیاز جنسی ،و یا در راه غیر شرعی و غیر اخلاقی  به کار گرفته بشه سبب  اختلال در جسم و روح میشه.

اینکه عرض میکنم به خاطر غیر شرعی و غیر اخلاقی به خاطر استرسه و اون ترس ذاتی است که در این نوع گناهان غالبا هست از نظر روحی هم  اثبات شده که کسانی که از  یک رابطه شرعی بهره میبرند از نظر روحی نسبت به کسانی که دنبال راههای غیر شرعی و غیر اخلاقی هستند خیلی سالم هستند همه جوره بخصوص از نظر روح.

جسم در واقع یک روی سکه هست اون طرفش نیاز به انیس داشتنه نیاز به انسه نیاز به همدرد داشتنه. اگر کسی بعد از مدتی تشکیل خانواده بده و خانواده خودش رو رها کنه در اینجا نیاز  به انیس و همدرد و همراه داشتن همسخن زیاد مطرح نیست چون همه اینارو قبلا داشته بلکه نیاز جسمی و جنسی اینجا بارزتره لذا فرد از خانواده جدا میشه تشکیل خانواده میده .

همسخن داشتن و انیس داشتن  در واقع همین نفس کلیه الهیه است و نیاز جسمی همان نفس جامدی نباتی هست که خودش بحث مفصلی داره که حضرت علی ع روایتی در همین مضمون دارند و اینجا نفس انسان رو درجه بندی نمودند و توضیح فرمودند.

به هر حال  دختر و پسری که از خانواده جدا میشن و با هم ازدواج میکنن و زیر یک سقف میرن باید هم از نظر روحی تامین بشن و هم از نظر جسمی و جنسی . لذا یک رابطه کامل صحیح و مفید زناشویی باید داشته باشن تا بتونن از نظر روح و جسم به ارامش برسن اما اگر بخوان از نظر روحی هم تامین بشن و و زندگی شیرینی رو داشته باشند حتما باید از نظر مسایل دینی تامین باشند یک فرد مقید به باورهای دینی با یک فرد غیر مقید به باورهای دینی زیر یک سقف اگر برن و زندگی مشترکی رو شروع کنند شاید اگر  از نظر جسمی و جنسی به ارامش برسند اما از انجا که روج و جسم با هم مرتبطند و لازم ملزوم هستند و همیشه با هم هستند به مشکل برمیخورند .

لذا در جلسه اول عرض کردیم که یکی از ملاک های ازدواج ، دین هست و این خود دین یک ملاک خیلی مهم در انتخاب همسر هست برای این بود که در اسلام فقط بعد جسمی نگاه نشده بلکه بعد روحی هم لحاظ شده و در نظر گرفته شده .

خب حالا شما تصور کنید زن و شوهر هیچ کدوم مقید نباشند و در قید مسائل دینی هم نباشند و سبک زندگی اسلامی رو در زندگی خودشون پیاده سازی نکنند چه اتفاقی می افتد گمان بد به مدیگر، اختلاف، تحقیر، ناسازگاری ، عدم تربیت فرزند صالح که هدف اصلی تشکیل زندگی که سوای به ارامش رسیدن و کمال رسیدن آرامش زن و شوهر، تربیت یک نسل  صالح و یک نسل سالم است.

و حالا موارد دیگر که امروزه در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که زوجین انها رو به خاطر اینکه مقید به باورهای دینی کم رنگه و وجود نداره زندگی اونارو تحت الشعاع قرار میده . بنابراین در زندگی هم باید ارامش جسم و هم ارامش روح لحاظ شود برای انس و ارامش روح مسائل دینی و برای  ارامش جسم امیزش و رابطه زناشویی موفق لیکن وقتی ما عرض میکنیم آموزش و زناشویی موفق کامل و مفید اینکه هم زن ارضا بشه هم مرد ارضا بشه .

ارضا شدن مرد به راحتی صورت میگیره ولی ارگاسم خانمها و ارضا شدن خانمها خیلی با اهمیته یک مرد به راحتی به اوج لذت جنسی میرسه و ارضا میشه مگر اینکه مشکلی داشته باشه مثلا زود انزالی که ان شاءلله در جلسات بعدی مسایل رو باز میکنیم و درمانها رو عرض میکنیم ولی ارضا شدن و اوج لذت جنسی رسیدن زن اهمیت بیشتری داره اگر زن و شهور هر دو در رابطه جنسی ارضا بشن یک زندگی خوبی خواهند داشت اما اگر زن و شوهر نتونن نیازهای جنسی همدیگه رو برطرف کنند در زندگیشون قطعا و یقینا به مشکل برمیخورن و زیر یک سقف نمیتونن زندگی کنن و اگر هم زندگی کنن جلسه قبل عرض کردیم یک طلاق عاطفی صورت میگیره .

ببنید هر چند از نظر روحی قوی باشند نکته همین جاست یعنی اگر زن و شوهری از نظر روحی و دینی در حد  ابتدا باشند و از این لحاظ هیچ مشکلی نداشته باشند اما اگر از نظر جنسی دجار مشکل باشن زندگیشون به مشکل بر میخوره اگر هم به طلاق کشیده نشه منجر به بیماریهای جنسی هم برای اقا و هم برای خانم میشه و اگر هم زن  و شوهر از نظر جنسی همدیگه رو ارضا کنن و به ارامش برسن اما از نظر روحی تقویت نشوند و باورهای دینی و ملاک دین در اینها ضعیف باشه باز هم به مشکل برمیخورن.
والسلام.

سعید مهدوی

منبع : montazer-m.blog.ir

" بوی یاس "


نکته مهم در مورد باز نشدن لینک های پیشنهادی:
در صورتی که لینک های بالا و یا سایر لینک های خانواده برتر،برای شما باز نشدند، دوستانی که با رایانه بازدید کننده هستند روی لینک مربوطه راست کلید کنند و دوستانی هم که با گوشی و تبلت از وبلاگ بازدید می کنند لینک مربوطه را 2 ثانیه لمس کنند، در ادامه اگر گزینه باز شدن در صفحه جدید را انتخاب شود لینک مربوطه برای شما نمایش داده می شود
آموزش رفع دائمی این مشکل حل مشکل باز نشدن لینک ها
کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (آیین همسرداری اسلامی- تاثیر مسائل جنسی در آرامش جسمی و روحی افراد) ، (۲) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مطالب کاربران (۷۸۰ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج