سلام 

تو نهج البلاغه یه حدیث جالب دیدم حس کردم تو زندگی الانم کاربرد داشته باشه گفتم یه شما دوستانم بگم:

نقل شده که آن حضرت در میان یارانش نشسته بودند، زنی زیبا بر آنان عبور کرد، آنان دیده بر او دوختند، آن حضرت فرمود:دیده ی اینان به شهوت نگران، و این نظر اندازی موجب هیجان است، هرگاه یکی از شما به زنی که او را خوشش آید نظر کند باید با همسر خود درآمیزد،که این هم زنیست همانند آنان.

مردی از خوارج گفت:خدا این کافر را نابود کند چقدر داناست! مردم برجستند تا او را نابود کنند ، فرمود:او را واگذارید، پاسخ ناسزاگویی ناسزاست، یا گذشت از گناه.

هر مردی چه مذهبی چه غیر مذهبی احتمالا با این مورد مواجه شده که زنی بسیار زیبا را یا به عمد یا تصادفی دیده باشیم و چهره ی اون خانوم به دلم ما خیلی بشینه و به عبارتی دل رو بلرزونه ، نحوه ی بر خورد با این صحنه دیگه به فرد بر می گرده ولی بهترین نحوه اینه که همون جا دیده را بگیریم و سعی کنیم به ایشون فکر نکنیم به توصیه معصوم عمل کنیم . 

(البته جسارت نشه شما که اینقد خوبین که اصلا این اتفاق براتون نمی افته واسه معدود دوستانی که مثل من ممکنه خدایی نکرده تصادفی خانوم زیبایی رو ببینن دلشون بلرزه !)

واسه مجردهای عزیزم راه کار مثل متاهل هاست به غیر از اون قسمت آخر که ...

برای فرج امام زمان یه صلوات بفرستین

آدرس روایت : نهج البلاغه حکمت 424


کاربران خانواده برتر در مورد پست (بحث در مورد حکمت 424 نهج البلاغه) ، (۱۹) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید.
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
مطالب کاربران (دارای ۷۵۸ مطلب مرتبط)
تفکر در احادیث و روایات (دارای ۲۱ مطلب مرتبط)