بسم الله الرحمن الرحیم

در عصری زندگی میکنیم که نژاد پرستی و قضاوت نا به جا موج میزنه ، شهر به شهر ، فامیل به فامیل ، عرب به عجم ، عجم به عرب! ، سفید پوست به سیاه پوست و ... .

دوستان شیطان بخاطر تکبری که به انسان ورزید از بهشت رانده شد ، وقتی که گفت من از آدم برترم! مواظب باشید شیطون بخاطر چیزی که لعن شد شما رو به برزخ نبره ! ، تو رو خدا منصف باشید !

خوب یا بد ، همه جا در هر قشری و در هر لباس و قیافه ای هست ، نژاد پرستی یه بیماری بچگانه است آبله ای که عده ای به اون دچار میشن ! دوستان یه عرب میتونه سپاه بدر باشه یه عرب هم میتونه وهابی باشه ، از خوبی های ترک ها ، لرها ، جنوبی ها ، اصفهانی ها ،  یزدی ها و ... که دیگه نگم براتون .

اگر غربی ها تبیعض میکنند در برابر سیاه پوست ها ، مسلمان نیستن ، اما اسلام عزیز ما میگه: عرب بر غیر عرب برتری ندارد بلکه همه ی شما از یک پدر و مادرید و با هم خواهر و برادر هستید ( تفسیر ایه 13 حجرات ) ، قرآن با شماست فرزند کوروش کبیر شنیدی ؟

تو رو خدا عینک نژاد پرستی و قضاوت های بی مورد رو از چشمامون در بیاریم!

+ البته خیلی از دوستان هستند بهتر از من این ها رو مبفهمند من این رو اول برای خودم نوشتم بعد برای اون تعداد محدودی که حس میکنن خیلی برترن

+ یه قسمت هایی از متنم جملاتی بود که جاهای مختلف خونده بودم و شنیده بودم درست بود و نیاز بود گفتنش!


پاسخ :

سلام

نویسنده خواستند که بعضی دست از قوم من و قوم تو بردارن و همگی زیر یک پرچم قرار بگیریم. اگه مطالبه ای هست ، به جای این که بگن به قوم ما ظلم شده و بحث های قومیتی رو پر رنگ کنن و بین اقوام ایرانی اختلاف بندازن ، بگن به یه عده از ایرانی ها در فلان نقطه داره ظلم میشه و امکانات به اندازه ی کافی وجود نداره .

وقتی صدام به ایران حمله کرد ایرانی ها از چهار گوشه کشور به سمت مناطق اشغال شده ایران هجوم بردند و در کنار هم از ایران دفاع کردند .

الان همین اتحاد به بهانه های مختلف در معرض خطره . لطفا در بر هم زدن اتحاد ایرانی ها ، با دشمنان ایران همکاری نکنید .

بخش نظرات هم به خاطر این که بر خلاف هدف پست ، مسائل قومیتی مطرح شده ، بسته شد .

موفق باشید


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۲۹) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مطالب کاربران (۸۰۱ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج