سلام

از آیت الله بهجت (ره) خواستند که توصیه ای برای پیشرفت در معنویت بکنند ، ایشون فرمودند ؛

به چیزهایی که می دونید عمل کنید !!!

مشکل ما در نرسیدن به موفقیت های مادی و معنوی اینه که ما می دونیم باید چکار کنیم ولی حرکت ما به سمت اهداف تعیین شده مداوم نیست .

وقتی یه انسان موفق رو می بینیم یا از یک جلسه سخنرانی عالی خارج میشیم ، تا مدتی جو ما رو میگیره و یه هدف تعیین می کنیم و با سرعت نور به سمت اون حرکت می کنیم ، منتهی بعد از مدتی سرد میشیم .

دلیل سرد شدن مون هم اینه که در اون لحظات جو گرفتگی ! سنگ بزرگی رو بر می داریم و از اون جایی که سنگ بزرگ علامت نزدنه ، به اهداف رویایی که تعیین کردیم نمی رسیم . البته گاهی اوقات هم مشغله زندگی نمیذاره که اون اهداف رو دنبال کنیم .

پیشنهاد می کنم آهسته و پیوسته به سمت اهداف مون حرکت کنیم .

اپلیکیشن محاسبه اعمال ، یه نرم افزار خیلی خوب برای یادآوری و برنامه ریزی در این زمینه هستش که میشه از اون برای رسیدن به اهداف استفاده کرد .

در این نرم افزار میشه چند عمل رو ثبت کرد . این نرم افزار هر روز به ما یادآوری خواهد کرد که اون اعمال رو انجام بدیم .

چند مثال :

1 - کیه که اطلاع نداشته باشه مثلا سه بار خوندن سوره ی توحید ، ثواب ختم کل قرآن رو داره ؟! این کار روزانه 15 ثانیه از وقت ما رو خواهد گرفت ! اما چند روز میشه که این عمل ساده رو انجام ندادیم ؟!

استغفار باید جزء اعمال روزانه ی یک مسلمان باشه ، برای شروع می تونیم روزانه 5 استغفار رو برنامه ریزی کنیم . صلوات فرستادن ثواب سنگینی داره ، برای این مورد هم می تونیم روزانه حداقل عدد 5 رو در نظر بگیریم .

و ...

2 - شاید شما هم جزء اون دسته از افرادی باشید که سال هاست به دنبال حفظ لغات زبان انگلیسی یا ... هستند . اما ... !

می تونیم این طور هدف گذاری کنیم که روزی 1 ، 2 یا حداکثر 5 لغت انگلیسی رو حفظ کنیم . در صورتی که حفظ روزانه 2 لغت رو هدف گذاری کنیم ، در عرض یک سال می تونیم اون 504 کلمه معروف رو حفظ کنیم ! برای انسجام و یادآوری منظم لغات حفظ شده، پیشنهاد می کنم از نرم افزارهای لایتنر استفاده کنید .

3 - زندگی گاهی اون قدر ما رو مشغول خودش میکنه که یادمون میره به والدین یا بزرگان فامیل حتی یه زنگ بزنیم ! تماس با والدین یا ... می تونه یکی از گزینه هایی باشه که به این نرم افزار اضافه می کنیم . می تونیم این طور تنظیمش کنیم که مثلا روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه برنامه ی تماس با والدین رو یادآوری کنه .

در کل ما می تونیم یه هدف بزرگ رو تعیین کنیم . بعدش قدم های کوچکی رو برای رسیدن به اون هدف تعیین کنیم و آهسته و پیوسته به سمتش حرکت کنیم .

برای نصب اپلیکیشن محاسبه اعمال ، در بازار ، عبارت " محاسبه اعمال " رو جستجو بفرمائید .

نکته : در این نرم افزار میشه گفت خیلی از اعمال ماه های قمری به صورت پیش فرض وجود داره .

عاقبت به خیر باشید


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۵) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
موفقیت در زندگی (۹۷ مطلب مشابه) مطالب محسن نجفی (۱۴۸ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج