سلام

عده ای از کاربران گله دارند که در تائید نظرات سختگیری میشه . همه ی سختگیری ها عمدتا به دو دلیل عمده انجام میشه :

* جلوگیری از تشنج در بخش نظرات

الف ) فرض کنیم کسی نظری داد که از دید شما نه تنها اشتباهه ، بلکه مسخره است ، با چنین شخصی چطور باید برخورد کرد ؟

برخورد مناسب : اینه که بگیم ، آقا یا خانم ... ، نظری که دادید کاملا اشتباهه ، اگه حوصله داشتیم یه توضیح مختصر هم برای این که طرف مقابل رو از اشتباه خارج کنیم میدیم .

البته بنا بر اینه که نظراتی گمراه کننده یا نظراتی که بوی تمسخر یا ... رو میدن تائید نشن ، ولی گاهی به هر دلیلی ممکنه با چنین نظراتی مواجه بشید .

برخورد نامناسب : استفاده از الفاظ بی سواد ، احـ... ، کود... و ...

ب ) در بحث های دو یا چند نفره

اولین توصیه ام اینه که سعی کنید در هر پست فقط یک نظر بدید ، ولی اگه خواستید با کسی مباحثه کنید به قصد برد و باخت بحث نکنید با این نیت بحث کنید که طرف مقابل رو از اشتباه در بیارید نه این که مثلا روی اونو کم کنید !

به قصد این بحث نکنید که طرف مقابل باید نظر منو بپذیره ، بحث های ماراتونی نکنید .اگه دیدید طرف مقابل به قول معروف زیر بار نمیره ، برای این که وقت تون گرفته نشه بحث رو پایان بدید . با عرض معذرت مثل دعواهای بچگانه نگران این نباشید که بگن فلانی کم آورد یا ... .

ممکنه کسی نخواد قانع بشه ، حالا شما ممکنه آیه ی قرآن هم بیارید ولی ... !!!

اگه دیدید طرف مقابل این شاخه و اون شاخه می پره و نمی خواد در یک موضوع واحد بحث کنه ، بهتره که وقت تون رو هدر ندید .

* جلوگیری از ایجاد دردسر های قانونی برای بنده و خود شخص

چه دردسری ؟

پیش اومده که مثلا نماینده ی یک پزشک با بنده تماس گرفته و گفته که در فلان پست ، بر علیه موکلش تبلیغ منفی شده و مواردی که مطرح شده واقعیت نداره .

ماجرا این این قرار بوده که شخصی به هر دلیلی با یک پزشک مشکل پیدا کرده ، بعد در سایت های مختلف بر علیه اون پزشک مطلب نوشته . پزشک مربوطه از اون شخص شکایت کرده و ... .

برای همین به کاربران توصیه کردم که پزشکانی که از نظر شما خوب هستند رو معرفی کنید و کاری به پزشکانی که از اونا ناراضی هستید نداشته باشید .

در پست هایی که بحث مسئولین پیش میاد ، متاسفانه عده ای ، مطالبی رو مطرح می کنن که برای اون ادعاشون مدرکی در دست ندارند ، در فلان سایت غیر رسمی ، کانال یا ... مطلبی رو دیده ، بعدش انتظار داره همون ادعای ثابت نشده رو این جا بگه و بنده هم تائید کنم . در قانون جرائم رایانه ای به این کار میگن نشر اکاذیب ، نشر اکاذیب هم پیگرد قانونی داره .

پس نه برای خودتون دردسر ایجاد کنید و نه برای بنده ، اگه مدرکی برای تخلف فلان مسئول در دست دارید بهتره که به قوه ی قضائیه مراجعه کنید . طبیعتا مطالب سایت های غیر رسمی ، کانال تلگرامی و ... مدرک حساب نمیشه !


بیشتر بخوانید ...

با عوض کردن گوشیم در نظر گذاشتن به مشکل برخوردم

پیشنهادی بهتر شدن محتوای نظرات شما در خانواده برتر

نقد رویه سانسور یا عدم تائید نظرات در خانواده برتر

نمونه نظراتی که نباید تائید شوند

در وبلاگ خانواده برتر چه عواملی در نظرات شما دخالت دارند ؟

رفع یک سوء تفاهم در تائید نظرات


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۷) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مربوط به خانواده برتر (۵۵۲ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج