سلام دوستان عزیز

جدیدا (حدود یک سال و نیم پیش) تحقیقاتی در دانشگاه سلطنتی ملبورن استرالیا که ۱۹ امین دانشگاه معتبر جهانه صورت گرفته به این شکل که چندین فرد رو از سن ۱۰ تا ۲۵ سالگی مورد تحقیق قرار دارن و محققان اون جا به این نتیجه رسیدن که سن نوجوانی که قبلا از ۱۰ تا ۱۹ سالگی تعریف میشد رو تغییر دادن و الان سن نوجوانی از ۱۰ تا ۲۵ سالگیه که با دلایل و شواهد دلیل این تغییرات رو کاملا توضیح داده.بعد از این تحقیقات حالا سازمان بهداشت جهانی اومده رده های سنی انسان رو به این ترتیب:

۱۷ سالگی پایین تر: پایین تر از سن قانونی

از ۱۸ تا ۲۵ سالگی: نوجوانی

۲۵ تا ۶۵ سالگی :جوانی

۶۶ تا ۷۹: میانسالی

۸۰ تا ۹۰: بزرگسالی

۱۰۰ تا: بالاتر پیری

رو تعریف کرده. مبنای این تعریفش هم طبق چیزی که گفته تعبیر شرایط زندگی انسان ها،افزایش مدت زمان تحصیل، افزایش سن ازدواج،افزایش زمان مستقل شدن از خانواده و جدا زندگی کردن؛ پیداکردن شغل و درآمد و ... بوده

حالا من از شما می پرسم با توجه به تجربیاتتون در زندگی و اینکه هر چه قدر که سنتون هست میخوام لطف کنید و جواب بدید که آیا با نتایج این تحقیقات موافق هستید؟ به نطرتون پذیرش این تعییرات سنی در جامعه چه قدر ممکن هست؟ آیا افرادی که الان مثلا ۴۵ یا ۵۰ سال شون هست و خودشون رو میانسال میدونن میتونن همچین باوری رو که از کودکی به اون ها گفته شده که تا ۴۰ سالگی جوانی هست رو تغییر بدن و باور کنن که طبق گفته سازمان بهداشت جهانی تا ۶۵ سالگی انسان جوان هست رو بپذیرن؟ 

آیا این تغییرات سنی در کشوری مثل ما که هنوز هم سنتی هست و کم کم به سمت مدرنیته میره قابل پذیرش هست؟ نظر شما راجب این تغییرات سنی چیه؟ آیا قبولش دارین؟

مرسی از وقتی که گذاشتین.


مرتبط با فرهنگ سازی:

دارم از دست بعضی از مردم دچار جنون میشم

امان از این موجود دو پا ...

تا کی ظاهر پرستی منهای اخلاق!

مرد ها همه اینجوری اند! خانوما همه اونجوری اند!

چی می شد اگه ما ایرانی ها ...

باید سبک زندگیم رو عوض کنم که دیگران غصه نخورن؟

ترویج فرهنگ کتابخوانی

چرا به خوانندگان و بازیگران، بیشتر از دانشمندان و کار آفرینان توجه میشه؟

در اکثر مسائل ما زن ها داریم همدیگه رو نابود میکنیم

فضای مجازی رو جدی نگیرید

چرا آدم ها سعی میکنن مشکلات رو جنسیتی مطرح کنن؟

آمار؛ ارجاعاتِ بی‌محل و لباس زیر


کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (نظر شما در مورد تغییر رده های سنی توسط سازمان بهداشت جهانی) ، (۳۷) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۳۳ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی پرده بکارت درد دل های پسران تناسب اندام آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج عشق