با سلام و آرزوی شادکامی برای شما عزیزان

سوالی دارم که بیشتر نظر آقایون میتونه کمک کننده باشه و خانم ها اگر تجربه مشابه یا پیشنهاد مناسب دارن ممنون شون میشم.

اصل مطلب اینه که چطور میشه به آقایون مسئله ای که مربوط به خط قرمزشونه و یکی از نزدیکان شون اون رو ریز پا میذاره رو گفت به طوری که خصومت و دعوای خانوادگی پیش نیاد؟

برای نمونه من خانم ۲۲ ساله متاهلی هستم که دانشجو ام و در کارخونه ی پدر شوهرم استخدام شدم. رفت و آمدم با همسرمه چون ایشون هم از مدیران کارخونه هستند. اخیرا به علت درگیر جلسه بودن همسرم و همکاری با مادرشوهرم (کار مشترک) با برادر شوهرم به خونه ی اون ها میریم و همسرم آخر شب برمیگردن و میریم خونه خودمون. 

برادر شوهرم مجرد هستن و برخلاف همسرم که عقاید به نسبت سنتی و مذهبی دارن و مسئله ی غیرت و ناموس و این قبیل مسائل براشون مهمه، ایشون اون طور نیستن و دوست دخترهای زیادی داشتن، در مسیر کارخونه تا خونه شون (با پدر و مادر شوهرم زندگی میکنن) حرفای درستی نمیزنن و محوریت حرفاشون روی روابط خصوصی بین من و همسرمه.

 من اوایل بحث رو عوض کردم، تلخ شدم، جواب ندادم و بار آخر بهش گفتم خواهش میکنم دیگه همچین حرفی نزن و حرمت هامون رو نگه دار. متاسفانه ایشون در جوابم عصبی شدن و همراه با تعریف از یکسری خصوصیت های ظاهریم گفتن نمیتونن به چشم همسر برادرشون بهم نگاه کنن و افکار دیگران و حتی خودم مهم نیست و ایشون هر کار بخوان خواهند کرد. 

من موضوع رو با مادرم در جریان گذاشتم و ایشون پدرم رو و از اون به بعد پدرم گفتن یا کارخونه نرم یا به بهانه ای خودشون منو میبرن و میارن و اجازه نمیدن خونه پدر و مادر همسرم برم. از اون طرف کارهای ما نیمه تموم مونده و باید انجام شه ولی پدرم متاسفانه اجازه نمیدن. البته مادر شوهرم دبیر خصوصی هم هستن و بعد از ظهرها به مدت چهار پنج ساعت بیرونن و من یسری کار ها رو اون موقع انجام میدم و متاسفانه برادر شوهرم خونن و علت اجازه ندادن پدرم هم همینه.

همسرم شک کردن و من نمیدونم چطور باید بهش بگم ؟ اصلا بگم یا نه ؟ من زندگیمون رو دوست دارم و نمیدونم عواقب گفتن یا نگفتنم چی خواهد بود ؟

در کل اگه یه همچین مسئله ای و یا مسئله مشابهی برای آقایون پیش بیاد ترجیح میدن چطور از زبون همسرشون بشنون ؟ 


کاربران خانواده برتر در مورد پست (چطوری به شوهرم بگم برادرش بهم نگاه بد داره ؟) ، (۱۳۱) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید.
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
مسائل پسران جوان (دارای ۱۴۲۵ مطلب مرتبط)
مسائل دختران جوان (دارای ۲۲۸۰ مطلب مرتبط)
مشورت در شوهرداری (دارای ۷۳۶ مطلب مرتبط)
مسائل زنان (دارای ۱۶۱ مطلب مرتبط)
مسائل مردان (دارای ۲۹ مطلب مرتبط)
قبل از ازدواج لازم است بدانید (دارای ۲۶۴ مطلب مرتبط)