سلام به همه دوستان

من دختری ۱۸ ساله هستم که قبلا خیلی حساس بودم؛ به خاطر تموم زخم زبون هایی که دوستام بهم میزدن و یا حتی فامیل ( به خاطر درس و نمره و اینها ،واقعا درسم خوب بود جزو شاگرد سوم تا اول بودم همیشه) و یا به خاطر ظاهر که یکی از خاله هام منو مسخره کرد و بهم گفت: از بعد امتحانات تا الان زشت شدی و یا به خاطر هر چیز دیگه، خیلی خیلی ناراحت میشدم و گریه میکردم ( در حالی که من واقعا از نظر خودم و چند تا از دوستام چهره م رضایت بخشه و چند تاشون بهم گفتن خیلی چشم و ابروت خوشگله و این حرفا ) ولی همه ش گریه میکردم به خاطر تموم رفتارهای نامناسبی که باهام انجام میدادن.و حتی اینقدر ناراحت میشدم که معده م اسید ترشح میکرد و به شدت درد میگرفت که راهی درمانگاه و اینها میشدم و دچار وسواس فکری شدم . 

ولی یه بار به خودم قول دادم که: دختر قوی از نظر روحی و ذهنی باشم و اصلا ناراحت نشم ( البته نمیشه اصلا ناراحت نشد ولی وقتی ناراحت شدم زودی این حس رو از بین ببرم). و فقط به فکر معنویات و زندگیم که خودم واسه خودم میسازم باشم و مثل همیشه به دنبال درس و پیشرفت تو هر زمینه ای که دوست دارم باشم ).

از اون روز تا حالا اصلا در برابر حرفهای دیگران زیاد ناراحت نمیشم و وقتی ناراحت میشم زودی از بین میبرمش و واقعا حس خیلی خوبی بهم دست میده. وسواس فکریم هم از بین بردم با توکل به خدا و توسل به شهدا و ائمه اطهار ( ع ) و تلاش خودم. و حتی واقعا فکر میکنم پوستم کلفت شده در برابر عوامل ناراحت کننده.

مامانم میگه اگه زود رنج باشی پس فردا تو زندگیت به مشکل بر میخوری و منم نمیخوام این خصوصیت بد تو ذاتم باشه.

به نظرتون راهکارم خوبه ؟

چه راهکار دیگه ای سراغ دارین ؟


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۵) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل دختران جوان (۲۳۱۲ مطلب مشابه) خودسازی در دختران (۴۷۴ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج