سلام

مدتی است که در شبکه های اجتماعی ،خصوصا تلگرام ،کلیپ ها و سخنرانی هایی با موضوعات خرافه پرستی، بدعت گذاری و عوام فریبی به اشتراک گذاشته می شود .این مساله کاملا قابل قبول و منطقی است. و هیچ مخالفتی با آن نیست.

اما گاهی موارد دیده می شود ،اعتقادات مذهبی افراد را به سخره می گیرند. شاید شما هم شنیده باشید که گفته اند،ایرانیها عادت دارند هر مشکل و نیاز خود را با شرط معامله مالی از خدا و ائمه بخواهند. آن ها به زیارت امامزاده ها می روند و در حرم پول می اندازند برای رفع حاجت و شفای مریضان خود. یا سالیانه در ازای فروش محصولات مذهبی به مسلمانان (مهر و تسبیح و سجاده و کتب ادعیه) فلان میلیون کسب درآمد میشود و این در آمد به جیب فلان ارگان و فلان اشخاص می رود.

حال سخن من این است،گذشته از جنبه اعتقادی و مذهبی امر،اگر از جنبه روانی و ذهنی به قضایا نگاه کنیم، مگر نه این است که هر کار مثبت و خیری، انرژی های مثبت را به سوی فرد جذب کرده ،آرامش درونی و روانی در او ایجاد می کند و انرژی های منفی را از او دفع می کند و بالعکس.

وقتی فرد پولی را به نیت رفع مشکل و برآوردن حاجتش در حرم می اندازد،این انرژی های مثبت را به سمت خود می کشاند و چه بسا به واسطه این  انرژی ها ، مشکل نیز حل می شود و یا حتی به یک آرامشی می رسد که منطقی تر می تواند با مشکلش کنار بیاید.

وقتی به زیارت قبر ائمه می رود، به یک آرامش درونی می رسد ولی می شنویم که می گویند ایرانیها سفر هم که می روند، سر قبر می روند و مرده ای را زیارت می کنند و اخباری از این قبیل.

وقتی ما این گونه نظرات را تایید می کنیم ، میدان را به نفع آن ها خالی می کنیم.اگر کمی دقت کنیم ، هر روز بحثی جدید به را ه می افتد تا کم کم مسلمانان را از اعتقادات خود دور تر کنند.

حال قضاوت با شما .

--------------------

نکته :

سلام

این یه سوال درون مذهبی است ! ، سوال کننده خواهان این هستند که برای اون شبهات و اشکالات پاسخ هایی دریافت کنند . لطفا خارج از موضوع بحث نفرمائید .

موفق باشید


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
موضوعات مرتبط - با کلیک روی کادر یا کادرهای زیر مطالب بیشتری را در این مورد خواهید دید :
مسائل اعتقادی