سلام خدمت تمام دوستان ، این سوال رو ممکنه خیلی جا ها شنیده باشید و شاید همین جا هم پرسیده باشند. دوستان لطفاً کامل بخوانید و بدون تعصب پاسخ دهید ، خیلی ممنون

به نظر شما شعور و سواد افراد به تحصیلات دانشگاهی بستگی داره ؟ 

از نظر خود من که هیچ بستگی ندارد، به نظر من تحصیلات دانشگاهی یک نوع حرفه به حساب می‌آید ، مثلاً کسی که پزشکه از فیزیک نمیدونه و برعکس ،، یکی شیمیدانه از زیست شناسی چیزی نمی‌دونه و برعکس، یکی رشته‌اش اقتصاده و از وکالت چیزی نمی‌دونه و برعکس ...

در حالی که شعور و سواد به روح انسان بستگی دارد، منظور من از شعور و سواد در این پست درک و فهم افراد ،، افکار و عقاید ریشه کرده در افراد و نوع نگاهی که به زندگی و جهان دارد است، همین الان هستند افرادی که به واسطه تحصیلات بالا دچار غرور کاذب شده‌اند و دیگران را پایین‌تر از خود می‌بینند در حالی که این خودش بیشعوری حساب میشه ، ولی ممکنه یه فردی که حداکثر دیپلم دارد، بسیار اهل مطالعه باشد و نسبت به یک فرد تحصیل کرده از ذهن باز تر و دید فلسفی بیشتری برخوردار باشد و متواضع تر از فرد تحصیل کرده باشد. 

با توجه به این توضیحات دو سوال برای من پیش آمده :

۱_چرا این فرهنگ بد در ایران جا افتاده تمام شعور و شخصیت و سواد افراد را با تحصیلات دانشگاهی می‌سنجند و به فردی که دانشگاه نرفته میگن بی‌سواد، اصلا مفهوم سواد از دید این افراد چیست؟

۲_ با زور کردن های والدین و اطرافیان که میگن برو پزشکی بخون چگونه برخورد کنیم؟ از نظر مادر من سواد و شعور و فهم و شخصیت افراد در دانشگاه و به ویژه پزشکی خلاصه میشه!

من خودم به شخصه نمی‌خوام برم دانشگاه میخوام فوتبالیست بشم، اینو قبلاً تو یک پست گفته بودم ولی الان این اصلا بحث ما نیست ، بحث اینه که چرا در دید بعضی ها شعور و سواد بدین شکل با دانشگاه گره خورده؟


کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (چرا در دید بعضی ها شعور و سواد با مدرک دانشگاهی گره خورده ؟) ، (۵۲) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۳۱ مطلب مشابه) روش های اجتماعی تر آقایان (۷۵ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی پرده بکارت درد دل های پسران تناسب اندام آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج عشق