اگرچه ازدواج با فردی جوان‌تر از خود در ابتدا می‌تواند جالب و هیجان انگیز باشد، اما اختلاف سنی زیاد بین زوجین با کاهش رضایت زناشویی در طول زمان مرتبط است.

زنان و مردانی که با افرادی جوان‌تر از خود و با اختلاف سنی زیاد ازدواج می‌کنند در ابتدا رضایت زناشویی بالایی دارند و راضی هستند، ولی این افراد پس از گذشت زمانی از این ازدواج، رضایت زناشویی خود را از دست می‌دهند.

مشکلات موجود در زندگی مانند مسائل اقتصادی در بین زوجین با اختلاف سنی زیاد نمود بیشتری دارد و این موضوع بین آن‌ها نسبت به همسالان خود که ازدواجی با اختلاف سنی متناسب داشته اند، چالش بزرگتری است.

طی برخی از تحقیقات مردانی که با زنان جوانتر ازدواج می‌کنند رضایت زناشویی بالاتری دارند، در مقابل مردانی که با زنان بزرگتر از خود ازدواج می‌کنند رضایت پایین‌تری دارتد.

با این وجود، پس از گذشت شش تا ده سال از ازدواج و زندگی زناشویی، رضایت حاصله از ازدواج با اختلاف سنی زیاد از بین می‌رود و افراد از زندگی خود احساس نارضایتی می‌کنند.

"سهیلا علیپور روان شناس و مشاور خانواده"

منبع : باشگاه خبرنگارن


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
ازدواج با دختر بزرگتر از خود (۱۹ مطلب)
ازدواج با پسر کوچکتر از خود (۱۲ مطلب)
اختلاف سن در ازدواج (۲۷ مطلب)
دانستنی های قبل از ازدواج (۲۰۱ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (اختلاف سن در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟) ، (۶۴) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓