سلام

من دختری 18 ساله هستم که امسال کنکور دارم من از سال دهم شروع کردم، از روزی 6 ساعت درس خوندم بعد از اون به 8 الی 10 ساعت رسوندم و الان که باید افزایش تایم درس خوندن داشته باشم یه مشکلی برام پیش اومده و اون اینه که خواهرهای سه قلوی هشت ساله م واقعا کلافم کردن سر و صداشون خیلی زیاده و اجازه ی تمرکز کردن روی درس رو به من نمیدن .

من از خیلی سال پیش با این مشکل رو به رو بودم و اون موقع تایم درس خوندنم رو تغییر می دادم ( در واقع به ساعت نیویورک زندگی می کردم ) مثلا زمانی که از مدرسه می اومدم می خوابیدم تا ساعت 7 یا 8 شب بعد بیدار می شدم تا ساعت 4 و 5 درس می خوندم و بعد دوباره می خوابیدم تا ساعت 7 که باید می رفتم مدرسه. اما امسال هم به دلیل اینکه باید ساعت درس خوندنم رو زیاد کنم و هم به این دلیل که واقعا از نظر جسمی تحلیل رفتم و این طرز خوابیدن سلامتیم رو به خطر انداخته باید تغییرش بدم و مثل آدمای عادی زندگی کنم! 

مشکلی که وجود داره اینه که ما به خاطر کار پدرم از کل خانواده ی مادری و پدریم دور افتادیم در نتیجه امکان فرستادن بچه ها به خونه ی کس دیگه ای وجود نداره و مامانم اجازه نمیده که من برم کتابخونه! از اون جایی که ما در این شهر اجاره نشین هستیم و خونه از خودمون نیست هم امکان عایق کردن دیوارها وجود نداره. بچه ها هم کلاس دومی هستن و به شدت بازیگوش و نوشتن مشق هاشون حسابی طول می کشه و از اون طرف در مقابل خوابیدن هم به شدت مقاومت می کنن و من واقعا نمی دونم این مشکل رو چطور باید برطرف کنم و دلم هم نمی خواد بعدا وقتی به 8 سالگی شون فکر می کنن با خودشون بگن که دائم به خاطر من سرکوب شدن.

به نظرتون در این شرایط من باید چی کار کنم که نه به کودکی اون ها آسیبی برسه نه به درس من ؟


کاربران خانواده برتر در مورد پست (جا برای درس خوندن ندارم) ، (۱۹) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
مسائل دختران جوان (دارای ۲۲۵۱ مطلب مرتبط)
تعامل با خانواده (دارای ۳۷۴ مطلب مرتبط)
پشت کنکوری ها (دارای ۵۲ مطلب مرتبط)
چگونه درس بخوانم (دارای ۴۲ مطلب مرتبط)