به نام آفریدگار یکتا 

سلام 

در این پست قصد دارم ویژگی های مثبت افراد درون گرا رو بیان کنم و چند سوال مطرح کنم. چون خودم جزء این افراد هستم. درون گراها علاقه ی زیادی به سکوت و تنهایی دارن و در جمع ملاحظه گر هستن. که سوزان کین نویسنده ی پرفروش ترین کتاب راجع به درون گرایی در این باره می گوید :

ما خلاف جامعه نیستیم، ما یک جامعه ی جدا هستیم، من نمی توانم بدون خانواده و بهترین دوستانم زندگی کنم، اما خواستار تنهایی نیز هستم.

مدل های مختلف درون گرایی :

طبق گفته ی روان شناسان 5 نوع درون گرا وجود داره :

1_ اجتماعی ، 2_ فکری ، 3_ مضطرب ، 4_ مهار شده

درون گرای اجتماعی وقتش را به تنهایی و یا حضور در یک گروه کوچک می گذراند، درون گرای فکری تمایل دارد که درون گرا باشد و فکر کند ، درون گرای مضطرب در موقعیت های اجتماعی خجالتی و عصبی است، درون گرای محدود و مهار شده به دنبال هیجان نیست و فعالیت های آرام را ترجیح می دهد.

بسیاری از درون گراها افراد شاد و خوشحالی هستن.

مزیت ها : 

می توانند یک مدیر خوب باشند ، متفکران خلاقی هستند ، شنوندگانی عالی هستند ، دوستان خوبی هستند ، مراعات می کنند ، اغلب نویسندگان بزرگی هستند ، آمادگی کامل برای انجام هر کاری را دارند ، این ویژگی ها رو هم روان شناسان اروپایی بیان کردن . حالا شما جز کدوم یک از این مدل ها هستید؟

آیا تا به حال برای برطرف کردن نقاط ضعف تون تلاش کردید؟ ، آیا از استعدادهایی که دارید استفاده کردید ؟ ، واکنش شما به انتقادهای دیگران چی بوده ؟

ممنون 


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۲۶۸ مطلب)
مسائل دختران جوان (۲۰۲۷ مطلب)
روابط اجتماعی دختران (۹۸ مطلب)
روابط اجتماعی پسران (۳۳ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۵۴) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓می توانید این مطلب را در واتس اپ و ... برای دوستان تان ارسال بفرمائید↓