سلام 

من یه دختر ٢٩ ساله م شاغلم و تحصیلاتم فوق لیسانس . جدیدا بخاطر بالا رفتن سنم البته از نظر خانواده!تحت فشار هستم که به خواستگارا جواب مثبت بدم اما مشکلم اینه هیچ کدوم از خواستگارهام اقلا این چند تا معیار منو ندارن .من میخوام از نظر کار و تحصیلات و ظاهر (چهره  و قد و قامت) هم تراز باشیم . از نظر اخلاق و رفتار برای هم قابل تحمل باشیم.خانواده هامون بتونن با هم ارتباط بگیرن که اکثریت خواستگارها یا کار ثابت نداشتن یا ظاهرمون متناسب نبوده یا اخلاقشون خوب نبوده یا تحصیلات پایین تر داشتن یا چند تا از این ها با هم ...

آخه بعد تحمل کلی سختی تو زندگی حق ندارم به اون چه میخوام برسم ؟ مگه من چه گناهی کردم که باید تن به هر ازدواجی بدم ، فقط به خاطر اینکه خانواده م خیال شون راحت بشه رو دست شون نمی مونم . 

اینم بگم قبلا ها خیلی تو فاز ازدواج بودم و به دوستام حسادت میکردم که با کیس های خوب ازدواج کردن و همش خودم رو سرزنش میکردم که چرا من نباید مثل اون ها سر و سامون بگیرم . اما الان دیگه عاقل شدم فهمیدم هر انسانی برای زندگی خودش یه تقویم خاص داره که سن تحصیل و کار و ازدواج و بچه دار شدن و همه اتفاقات دیگه برای اون شخص مربوط به تقویم خودشه و نباید مقایسه کرد و احساس کنی از بقیه جا موندی ... اما خانواده م نمیذارن با آرامش منتظر کیس مناسبم باشم.

مورد آخر رو بخاطر اینکه قیافه ش از من سرتر بود و زیباتر بود رد کردم و دارم سرزنش های خانواده رو تحمل میکنم! آخه چه معنی داره مرد خوشگل تر از زن باشه؟!

من خودم رو لایق هم تراز خودم میبینم. هر چی فایل و متن در مورد معیارهای ازدواج بوده رو شنیدم و خوندم و از نظر خودم دارم منطقی با موارد پیش اومده برخورد میکنم. الان شما بگید من سخت گیرم ؟ واقع بینم؟ بدبینم؟ خوش خیالم؟ خیال بافم؟

 آخه چرا درکم نمیکنن ؟!


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل خواستگاری (برای دختران) (۱۴۳ مطلب)
رد کردن خواستگار (۸۲ مطلب)
نداشتن خواستگار مناسب (۶۰ مطلب)
ازدواج با دختران شاغل (۱۲ مطلب)
رفتارشناسی پسران برای ازدواج (۳۹۴ مطلب)
رفتارشناسی دختران برای ازدواج (۳۹۸ مطلب)
خواستگاری های بی سرانجام (۲۹ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (منتظر خواستگاری هم سطح خودم هستم) ، (۷۶) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓