با سلام خدمت دوستان خانواده برتر

من یک پسر ۲۳ ساله هستم ، بیش از یک سال هست پست های دوستان رو دنبال میکنم و از نظرات کاربران استفاده میکنم و میخوام که منو تو این مشکلی که میخوام بگم راهنمایی کنین .

من کارشناسی ترم آخرم و قرار برم سربازی، بعدش دنبال کار بگردم ( با پول خودم ماشین و خونه ندارم اما با شناختی که از خودم دارم و با توکل به خدا میتونم جور کنم ) که اینا مقدمه ازدواج هست ( چون معتقدم باید پایه زندگی آماده باشه بعد برم خواستگاری ). اما مشکلم ؛

تو این دوره چند ساله کارشناسی که تو دانشگاه دولتی بودم و با هیچک دوم از دخترها حتی سلام هم نمیکردم و ارتباط نداشتم ( البته نه اینکه بی ادب باشم فقط اگه خیلی ضروری بود باهاشون حرف میزدم )، یعنی تا ضرورت ایجاب نمیکرد حرف نمیزدم (خیلی از دوستان من با دختران شوخی میکنن و خیلی راحت و بدون استرس حرف میزنن اما من وقتی با یک دختر روبرو میشم که حتی دوسش هم دارم بیشتر معذب و خشک میشم و البته مغرور انگار نه انگار که دوسش دارم). 

تا حالا هم نتونستم به کسی پیشنهاد بدم چون اعتماد به نفسم پایینه و از نه شنیدن میترسم ، از شما راهنمایی میخوام که چطور میشه این حس استرس و خجالت از برقراری ارتباط با جنس مخالف رو کاهش داد ؟

تشکر

گیتاریست


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۳۷۷ مطلب)
روابط اجتماعی پسران (۵۸ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (کاهش استرس و خجالت از برقراری ارتباط با جنس مخالف) ، (۲۱) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید