با سلام خدمت دوستان

یک سوالی که واقعا ذهن منو تو این چند روز یه جورایی به خود مشغول کرده اینه که واقعا فلسفه پیاده روی اربعین چیه ؟ 

الان سال 2018 دیگه هواپیما و قطار سریع السیر و ماشین های آخرین سیستم وجود داره چه دلیلی داره پیاده بریم ؟ مثل این میمونه که به جای تلگرام و واتس آپ، نامه به پای پرنده بندیم به هم دیگه بفرستیم و خیلی هم حال کنیم . 

در ثانی من تو کتاب حماسه حسینی شهید مطهری خوندم اصلا زیارت روز اربعین حضرت زینب و اسرای شام از امام حسین کاملا من درآوردی و در هیچ کتابی و منبعی وجود ندارد و در نهایت به آمار سال های قبل توجه کنید، سال 89 فقط و فقط از ایران 40 هزار نفر رفتن کربلا و سال 96 این تعداد رسیده به 2 میلیون و 700 هزار نفر !!!

اگه پیاده روی کربلا بوده و سابقه تاریخی داره قبل از سال 89 چرا اینقدر کم میرفتن و الان همه دارن میرن ؟

به قول علی انصاریان (فوتبالیست) آدمایی که 100 کیلومتر دارن پیاده روی میکنن و میرن کربلا ولی همون آدم دست پدر و مادرش یک لیوان آب نمیده و این چه معنی میده ؟ 

از همه مهمتر خدا وکیلی تو راه اگه این همه پذیرایی نبود کسی میرفت ( 100 سال کسی نمی رفت)  به نظرم این پیاده روی کربلا و امام حسین دکان بعضی از افراد سودجو هست که از که نام امام حسین سو استفاده میکنن .


کاربران خانواده برتر در مورد پست (واقعا فلسفه پیاده روی کربلا چیه ؟) ، (۱۳۹) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید.
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
مسائل اعتقادی (دارای ۱۰۷۰ مطلب مرتبط)