سلام

به متن زیر نیک توجه کنید ، در صورتی که متن زیر رو  ' سر سری ' بخونید مطلبی دستیگر تون نمیشه ، لطفا به عمق موضوع توجه داشته باشید نه صرفا صور نوشتاری . 

پسری رو تصور کنید دارای سطح متوسط ، سطح پایین عرض نکردم ، یعنی چهره و ظاهر متوسط ، خانواده متوسط ، تحصیلات کارشناسی ، شغل متوسط ، حقوق متوسط، 24 ساله ، این پسر به خواستگاری دختری هم سطح ، بازم دقت کنید نگفتم دختر بالاتر ، بلکه دختر هم سطح میره ، و تصور کنید با پاسخ منفی به دلیل مثلا حقوق 1.5 تومانی رو به رو میشه ، این پسر ، درسته که متوسطه اما دارای هدف ، طرح های عملی و ایده های ناب هست ، قطعا ده سال بعد این حالت رو نخواهد داشت . 

حالا فکر کنید این پسر 30 ساله شده ، سی سال سن زیادی برای موفق شدن نیست چرا که زمان مانند ابر به سرعت میگذره ، از ابتدای دانشگاه تا 27-28 سالگی در حال پس انداز برای " هدفش " بوده ، و الان وقت دست به اقدام بردن رسیده ، این فرد ایده اش رو عملی میکنه ، و از این طریق حداقل ماهی 20 تا 30 میلیون درآمد داره . 

( خواهش میکنم محدودیت های ذهنی تون رو بردارید و نگید نمیشه ! به افرادی فکر کنید که ماهی چند صد میلیون درآمد دارن ، دیگه 20 و 30 میلیون که پول خرده ) ، البته قطعا اوضاع مالی یک تکه از پازل هزار تکه ای زندگیست ، این پسر داستان ما خیلی هم زرنگه و در کنار کارش به درس و رشد معنوی و فکری خودش هم رسیده . 

از اون جا که زیبایی به پول ربط داره ! گرچه تا الان ظاهر متوسط داشت ولی از فردا با کراتینه و بوتاکس و ارتودنسی تبدیل به برد پیت میشه  ، دیگه همه چی داره ! 

پول - تحصیلات - ظاهر - سلامتی - شعور - احترام - اخلاق و دین

اما یک سنگ سر راه این پسر قرار داره ، عشق یا ازدواج ...

این پسر با خود میگه : اون روز که متوسط بودم ( بازم دقت کنید نگفتم هیچ بلکه عرض کردم متوسط ) ، جواب سلام مون رو با اکراه میدادن ، امروز که به یه جایی هر چند بسیار کم در برابر افراد بزرگ دنیا رسیدم ، مشخصه منو بخاطر اوضاع خودم میخوان ، حالا این پسر برای ازدواجش باید چیکار کنه ؟

1- خواستگاری همون افراد بره که پذیرش این موضوع برای پسر سخته

2- خواستگاری دختر هایی بره که به لطف پدرشون اسم و رسمی دارن که این مورد هم خوب نیست چون پسره خود ساخته است و دختره در ناز بزرگ شده

3- خواستگاری دختر موفق بره که تعدادش کمه

به خصوص اینکه خیلی ها با موفقیت 2 روزه دنیا دچار غرور میشن 

4- بگرده دنبال دختر مذهبی و فقط به دین و ظاهر ریا کارانه توجه کنه

5- هیچ کدام ! به اخلاق ( به قول یکسری به اخلاقیات هر چند اخلاق خودش جمع واژه خلق هست و جمع نمیشه ) توجه کنه 

6- تنها به عشق توجه کنه و به حرف دلش گوش بده که اینجا ممکنه دختره عاشقش نباشه یا عاشق موفقیتش باشه

7- یک دختر رو در هر طبقه و با هر موفقیتی ابتدا امتحان کنه

هیچ قصد اهانت ، تحقیر ، توهین ، تمسخر،  تذلیل و غیره در ورای این پست وجود نداره ، تنها یک نکته اخلاقی : به اهداف یک پسر توجه کنید و به عملش نه به حال کنونیش 


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۲۶۸ مطلب)
مسائل دختران جوان (۲۰۲۷ مطلب)
رفتارشناسی دختران برای ازدواج (۳۳۵ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۳۹) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓می توانید این مطلب را در واتس اپ و ... برای دوستان تان ارسال بفرمائید↓