با سلام

در رابطه با شرایط ازدواج و ترس پسرها از مهریه یک سوالی ذهنم رو درگیر کرد و خواستم مطرح کنم .

من به عنوان یک دختر حاضرم با پسری که اخلاق و انسانیت داره ازدواج کنم و حتی هزار تومن هم مهریه نگیرم،  خودم دانشجوی ارشد یک دانشگاه دولتی هستم و کار دولتی با درآمد عالی هم دارم و نیاز مالی ندارم خدا رو شکر ، ظاهر خوبی هم دارم .

منتها در قبال نذاشتن مهریه حق کار و حق ازدواج، حق خروج از کشور، حق اهدای عضو و حق طلاق و حق حضانت رو دوست دارم داشته باشم، و دلم میخواد همون طور که من در بیرون کار میکنم و از همسرم توقع پول ندارم .

ایشونم تو کار خونه کمک کنند و توقع همیشه از من نذاشته باشند،  یک جورایی یک زندگی کاملا کاملا مساوی و برابر از همه لحاظ و رفیق هم باشیم و مساوی به هم کمک کنیم از همه لحاظ ، دوست هم باشیم و منتظر نمونیم قانون چی برامون تعیین کرده!

اما خاستگارهای من هیچ کدوم این رو قبول نکردند و حاضر نشدند این همه حق و حقوق بدهند به من!!! سوال من دقیقا این هستش که واقعا چرا پسرها اینقدر پرتوقع شدند و همه چی رو برای خودشون میخوان ؟

خب برادران گرامی اگر توقع دارید همسرتون ازتون پول و مهریه نخواد توقع هم نداشته باشید هم بیرون کار کنه هم حق و حقوقش رو به شما بده!  یه جورایی هم خدا رو میخواین هم خرما ، واقعا درک نمی کنم!  خواهشا بدون موضع گیری جنسیتی و با منطق پاسخ بدین.

ممنون


مردم در مورد این موضوع (۷۴) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مسائل دختران جوان (۲۰۲۳ مطلب) رفتارشناسی پسران برای ازدواج (۲۴۲ مطلب) بررسی معیارهای ازدواج (۱۰ مطلب)