با سلام

در رابطه با شرایط ازدواج و ترس پسرها از مهریه یک سوالی ذهنم رو درگیر کرد و خواستم مطرح کنم .

من به عنوان یک دختر حاضرم با پسری که اخلاق و انسانیت داره ازدواج کنم و حتی هزار تومن هم مهریه نگیرم،  خودم دانشجوی ارشد یک دانشگاه دولتی هستم و کار دولتی با درآمد عالی هم دارم و نیاز مالی ندارم خدا رو شکر ، ظاهر خوبی هم دارم .

منتها در قبال نذاشتن مهریه حق کار و حق ازدواج، حق خروج از کشور، حق اهدای عضو و حق طلاق و حق حضانت رو دوست دارم داشته باشم، و دلم میخواد همون طور که من در بیرون کار میکنم و از همسرم توقع پول ندارم .

ایشونم تو کار خونه کمک کنند و توقع همیشه از من نذاشته باشند،  یک جورایی یک زندگی کاملا کاملا مساوی و برابر از همه لحاظ و رفیق هم باشیم و مساوی به هم کمک کنیم از همه لحاظ ، دوست هم باشیم و منتظر نمونیم قانون چی برامون تعیین کرده!

اما خاستگارهای من هیچ کدوم این رو قبول نکردند و حاضر نشدند این همه حق و حقوق بدهند به من!!! سوال من دقیقا این هستش که واقعا چرا پسرها اینقدر پرتوقع شدند و همه چی رو برای خودشون میخوان ؟

خب برادران گرامی اگر توقع دارید همسرتون ازتون پول و مهریه نخواد توقع هم نداشته باشید هم بیرون کار کنه هم حق و حقوقش رو به شما بده!  یه جورایی هم خدا رو میخواین هم خرما ، واقعا درک نمی کنم!  خواهشا بدون موضع گیری جنسیتی و با منطق پاسخ بدین.

ممنون


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل دختران جوان (۱۹۲۳ مطلب)
رفتارشناسی پسران برای ازدواج (۲۸۶ مطلب)
بررسی معیارهای ازدواج (۲۶ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۷۷) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید