سلام

سخنی با داوطلبین عزیز کنکور دارم که سرنوشت شون برام با ارزش هست. من سه بار کنکور دادم . نه به این دلیل که هیچ رشته ای قبول نمیشدم. یا انتخاب رشته نکردم یا شبانه قبول شدم و نرفتم و هدفم فقط و فقط قبول شدن در روزانه بود چون واقعا می دیدم خواهرم برای پرداخت شهریه چه استرسی رو تحمل کرد .

چون برای خانواده م این مبلغ سنگین بود ،اگر هم نبود کلا تو فازی نبودن و نیستن که برای آینده ی بچه شون سرمایه گذاری خاصی کنن. خلاصه سرتون رو درد نیارم دانشگاه رو قبول شدم و 4 سال درس خوندم و الان چند ساله بیکارم. چون اصلا رشته ی من خصوصا در شهر من بازار کار نداره.

در صورتی که فردی رو میشناسم که با مدرک جهاد دانشگاهی یا علمی کاربردی ( دقیق نمیدونم کدومش درسته ) لیسانس گرفت و ارشدش هم از دانشگاه آزاد. الان هم بهش مهندس میگن و هم کار می کنه ( هر چند استخدام رسمی و ...نیست ) و هم اینکه خیلی جاها رشته ش رو میخوان.

حرفم اینه اگه خانواده پشتیبان تون هست و اگه از پس هزینه شهریه ها برمیاید ،رشته ای رو انتخاب کنید که بازار کار داشته باشه. اگه هم مثل من هستید که نه پول دارید و نه پارتی ، به خدا توکل کنید و روزانه بخونید که لااقل ی لیسانس رو بگیرید.

شاید خدا برای شما چیزهای بهتری رقم زد. البته این تجربه شخصی من بود.

موفق باشید


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مطالب کاربران (۷۴۵ مطلب)
انتخاب رشته (۴۸ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (رشته ای رو انتخاب کنید که بازار کار داشته باشه) ، (۱۷) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید