پس از این که خانمی به سن بلوغ رسید و علائم بلوغ در او ظاهر شد ، که یکی از نشانه های بلوغ خانم ها شروع عادت ماهانه می باشد ، هر ماه باید تخمک گذاری شان آغاز شود ، در طی تخمک گذاری ، طی فرآیندی که در بدن رخ می دهد از تخمدان ها تخمک آزاد می شود .

اما تنبلی تخمدان چیست؟

تنبلی تخمدان یعنی تخمدان ها تخمک گذاری را انجام نمی دهند .

پس به طور کلی چون بارداری با تخمک گذاری در ارتباط مستقیم می باشد ، بنابرای عدم تخمک گذاری ، بارداری را نیز تحت تاثیر قرار می دهد .

توجه!!!!

 خانم هایی که حداقل 2 تا 3 سال از شروع پریودشان می گذرد ، اما دوره های ماهانه مرتب ندارند و علائم تخمک گذاری در آن ها ظاهر نمی شود ، مبتلا به تنبلی تخمدان می باشند .

بیشتر بخوانید ...

ممکنه به خاطر اینکه تخمدانم تنبله بچه دار نشم؟

کسی هست که در مجردی تنبلی تخمدان داشته و الان بچه دار شده؟

تخمدان پلی کیستیک یعنی کاهش شانس باروری ؟

آیا تنبلی تخمدان باعث نازایی میشه ؟

عوارض تنبلی تخمدان :

تبلی تخمدان عوارضی مانند نازایی ، ابتلا به دیابت باردای ، احتمال سرطان پستان و سرطان رحم ، افزایش چربی خون و احتمال سقط جنین در صورت بارداری را دارد .

اما این ها بدان معنی نیست افرادی که دارای تنبلی تخمدان هستند نمی توانند باردار شوند . بلکه با دارو درمانی ، با کاهش وزن و تحت نظر پزشک بودن میتوانند باردار شوند .

نشانه ها و علائم زیر ، برخی از مهمترین نشانه های تنبلی تخمدان می باشند ، در صورتی که هر یک از خانم ها این نشانه ها و علائم را در خود یافت نسبت به داشتن بیماری تنبلی تخمدان خود هوشیار و آگاه باشد و هر چه زودتر برای جلوگیری از اثرات زیانبار تنبلی تخمدان به پزشک مراجعه کند :

1-    دوره عادت ماهانه نامرتب :

یکی از اولین علائم و مهمترین علامت ها ، داشتن دوره عادت ماهانه نامرتب می باشد . دوره عادت مرتب به این معناست که از اولین روز پریود این ماه تا اولین روز پریود ماه بعد ، حداقل 24 روز و حداکثر 35 روز باشد و به طور خود به خودی بدون مصرف دارو اتفاق بیافتد ، بهم ریختن این نظم نشان می دهد که تخمدانها تخمک گذاری نکرده اند .

2-    نداشتن علائم تخمک گذاری :

تخمک گذاری می تواند نشانه هایی مانند افزایش درجه حرارت بدن ، ترشحات شبیه به سفیده تخم مرغ ، در برخی خانمها درد در ناحیه زیر شکم یا حتی درد در ناحیه سینه باشد .

3-    داشتن اضافه وزن :

اکثر افرادی که دارای تنبلی تخمدان هستند دارای اضافه وزن و هورمون های بهم ریخته نیز می باشند. چون گاهی مواقع چربی سبب زیاد شدن هورمون استروژن و هورمون مردانه می شود . این افراد باید تحت نظر پزشک باشند و وزن خود را کم کند . دیده شده خانم های زیادی که تنبلی تخمدانشان ناشی از اضافه وزن می باشد با کاهش وزن خود تنبلی تخمدانشان از بین رفته است .

4-    پرمویی ، جوش های شدید ، ریزش مو از علائم فردیست که دارای تنبلی تخمدان می باشد .

5-    افزایش هورمون های مردانه که در آزمایشات مشخص می گردد یکی از نشانه های افزایش هورمون مردانه پر مویی از ناحیه صورت و نازک شدن موهای سر و ریزش موها می باشد .کاربران خانواده برتر در مورد پست (رابطه ی بین تنبلی تخمدان و نازایی) ، (۱۱) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید.
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
مسائل دختران جوان (دارای ۲۲۷۹ مطلب مرتبط)
مسائل زنان (دارای ۱۶۱ مطلب مرتبط)