علت سوزش در نزدیکی

برخی از افراد حین رابطه جنسی یا بعد از رابطه جنسی مهبلی از سوزش یا درد شکایت می کنند . حال برای این افراد که رابطه جنسی دردناک همراه با سوزش دارند سوال پیش می آید دلیل این گونه سوزش ها چیست ؟ چه عاملی سبب سوزش می شود و راه های درمانشان چیست؟

بهتر است بدانید پژوهش ها نشان می دهد این نوع سوزش ها حین عمل رابطه جنسی یا پس از آن می تواند دو دلیل عمده داشته باشد :

الف ) دلیل روانی

ب ) دلیل جسمانی

الف) دلیل روانی : دلیل روانی که بر می گردد به مشکلات داشتن ترس از رابطه جنسی ، انقباضات ماهیچه های زیر شکمی ، شل نشدگی ماهیچه های زیر شکمی و همه ی این ها زمینه را فراهم می کند برای خیس نشدن داخل مهبل ، که این خیس شدن در اثر ترشحات رخ میدهد ، یعنی چون تحریک شدگی صورت نمی گیرد غدد داخل مهبل ترشحی ندارند در نتیجه سطح مهبل لیز نشده و دخول دردناک خواهد بود .

واژینیسموس خود می تواند از دلایل روانی باشد . برخی از انقباضات می تواند ارادی باشد ولی برخی از انقباضات ماهیچه ها ارادی نیست و شخص به خودی خود نمی تواند این نوع انقباضات را کنترل کند ، به این نوع انقباضات غیرارادی ، واژینیسموس می گوییم .

واژینیسموس یا سایر انقباضات در خانم ها چون ریشه روانی دارند حضور مرد در کنار همسرش در طول دوره درمان ، نقش و تاثیراتش انکار ناپذیر می باشد . اگر مردی همسرش را به دلیل این نوع انقباضات و اینکه از رابطه لذت نمی برد سرزنش و طرد کند درمان به خوبی صورت نمی گیرد چون قبلا هم ذکر شد که ریشه این نوع انقباضات  ترس ، اضطراب ناشی از داشتن رابطه جنسی و به طور کلی ریشه روانی دارد .

ب ) دلیل دیگری که سبب این نوع سوزش ها در رابطه جنسی مهبلی می شود بر می گردد به دلایل جسمانی :
1-    این سوزش می تواند به دلیل داشتن زخم در دهانه رحم یا طول مسیر رسیدن آلت مرد به رحم باشد . در طول رابطه جنسی آلت مرد به محل مذکور برخورد کرده و سبب سوزش می شود .

2-    تنگی دهانه واژن از علل شایع دیگر برای این سوزش ها می باشد یعنی حالتی که قطر آلت مرد از قطر دهانه رحم بزرگتر باشد .

3-    عفونت های قارچی که می تواند علایمی مانند ادرار همراه با سوزش ، دردهای شکمی سوزش دار حین رابطه جنسی باشد . در کل دو نشانه اصلی این نوع عفونت ها خارش و سوزش حین عملی رابطه جنسی می باشد .

4-    داشتن پرده سفت و سخت

5-    همچنین استفاده از کرم ها یا ژل های اسپرم کش یا سایر وسایل جلوگیری از بارداری مخصوصا کاندوم می تواند سبب سوزش واژنی حین رابطه جنسی باشد .

6-    حساسیت به مایع : حتی داشتن حساسیت نسبت به مایع منی همسر می تواند دلیل اینگونه سوزش ها و روابط دردناک حسن رابطه جنسی باشد .

توجه!!!!
به عبارت کلی تر چه سوزش ناشی از دلایل روانی باشد یا دلایل جسمانی باید زوجین به پزشک مراجعه نموده و ریشه این سوزش را پیدا کنند ، درمان نشدن هر کدام از این دلایل مشکلات بعدی را به بار خواهد آورد .


بیشتر بخوانید ... ( مخصوصا بخش نظرات پست های زیر )

احساس سوزش و درد در ابتدای رابطه جنسی

کنترل انقباضات ناخواسته عروس در اولین دخول برای کاهش درد

دخول برام هیچ حسی جز حس ساییدگی و گاها درد نداره

تجربه یک خانم در درمان واژینیسموس ( آمیزش دردناک )

بعد از یک سال هنوز خانمم موقع رابطه درد داره

موقع دخول درد دارم


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مسائل زناشویی خانم ها (۴۴۵ مطلب) مسائل زناشویی آقایان (۲۴۹ مطلب) مطالب کاربران (۵۶۵ مطلب) واژینیسموس ( درد موقع رابطه ) (۳ مطلب)