برای طراحی و تزیین اتاق خواب شب زفاف باید به موارد بسیاری توجه کرد. بسیار مهم است که اگر زن و شوهر مایل هستند که از گل در تزیین اتاق استفاده کنند اطمینان حاصل کنند که طرفین به عطر گل حساسیت نداشته باشند.استفاده از عود و یا بوهای ملایم و گرم میتواند بسیار موثر باشد.
نور اتاق به گونه ای باشد که احساسات رمانتیک گونه را برانگیزد و در عین حال حس آرامش را منتقل کند.استفاده از شمع و فانوس به دلیل نرم بودن میزان نور دهی آنها برای انتقال این حس و کاهش از میزان استرس و تنش به واسطه ی این شب و همچنین خستگی ناشی از مراسم است.
در شیوه ی طراحی مراکشی از کوسن های دست دوز و همچنین بالشت های نرم استفاده می شود که می تواند رنگ بندی جالبی را به همراه داشته باشد.به کار طرح هایی از دو قو (به واسطه ی اینکه قو نشان عشق در یونان باستان است ) حس عشق و علاقه را افزایش داده و گرمی می آورد.در مورد تختخواب بهتر است تشک ها و همچنین بالشت ها بسیار نرم و لطیف باشد و حتما دو یا سه بالشت اضافی برای راحتی عروس در اتاق وجود داشته باشد.تخت ها به گونه ای قرار گرفته شوند که زن و شوهر بتوانند به راحتی در اتاق حرکت کنند ،بایستند و راه بروند.
استفاده از رنگ های روشن به مانند سفید ،آبی و همچنین قرمز (البته نه به صورت افراطی ) میتواند به انتقال حس آرامش و کاهش میزان استرس کمک کند.
اتاق نزدیک به دستشویی و حمام بهترین گزینه است چون برای رفع خستگی و کاهش استرس ناشی از یک روز طولانی و مراسم میتواند حمام و حابجایی راحت از اتاق به حمام و برعکس بسیار خوب و موثر باشد.
وجود آب میوه ،مقداری غذای سبک (چون معمولا زوجین در مراسم به دلایل گوناگون غذایی نمیخورند ) و همچنین میو های مقوی و سالم بسیار مفید و دلپذیر خواهد بود. رنگ پرده ها ،ملافه،رنگ دیوار اتاق  ترجیح در سفید و رنگ های آرامش بخش است.
کمد نزدیک تخت را مرد می تواند به روان کننده ،نرم کننده ،ژل بی حسی ،کاندوم اختصاص دهد تا در موقع نزدیکی دسترسی آسان و سریع به این وسایل امکان پذیر باشد.
وجود روغن های ماساژ برای ماساژی دلپذیر (حسی و جنسی ) برای رفع خستگی و آمادگی برای معاشقه می تواند برای طرفین شبی خاطره انگیز را رقم زند.یکی از مولفه های به کار رفته در فرهنگ های دیگر وجود پرده ای دور تخت است که احساس امنیت و محیط خصوصی را بوجود می آورد که البته در فرهنگ ایران زیاد مرسوم و معمول نیست.
اگر تابلو ،نقاشی ؛عکس خاصی استفاده می شود تصاویر طبیعت ،تصاویر از خود زن و شوهر و یا نوشته یا عکسی خاطره انگیز برای طرفین بهترین گزینه هاست.

بیشتر بخوانید ...

برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
راهنمای شب زفاف (۶۶ مطلب) مطالب آرمین (۲۰ مطلب)