اختلالی که در طی آن ، شخص قبل از آنکه همسرش ارضا شود ، بدون اینکه خودش بخواهد و قبل از ارضا شدن همسرش ، انزال می شود . این اختلال بیشتر در آقایان قابل مشهود است .

در صورتی که شخص مدت زمان طولانی از رابطه قبلی اش سپری شده باشد این امر می تواند طبیعی باشد و یک اختلال محسوب نمی گردد ولی در صورتی که مکررا این اتفاق رخ دهد نگران کننده و غیر طبیعی خواهد بود و یک اختلال محسوب می شود و بهتر است شخص برای درمان زود انزالی به پزشک مراجعه کند چون زود انزالی عواقبی دارد که مهمترین عواقب آن متوجه زندگی مشترک زن و شوهر می شود و موجب سردی و نارضایتی زن و شوهر از زندگی زناشوییشان می گردد .

با توجه به اینکه زود انزالی روش های درمانی مختلفی دارد در اینجا می پردازیم به روش درمان طبیعی زود انزالی:

از بین بردن حالت نعوظ :

منظور از نعوظ حالتی است که در طی آن خون در بافت های مربوط به نعوظ جمع شده و آلت تناسلی به دلیل افزایش فشار خون در آن ناحیه به حالت نعوظ در می آید . وقتی در طی رابطه جنسی نعوظ رخ داد می توان با فشار آوردن بر انتها یا سر آلت تناسلی فشار خون آن ناحیه را کم کرد و زمان انزال را به تعویق انداخت .

سفت کردن پوست آلت تناسلی با استفاده از حنا :

با استفاده از حنا و ماساژ آلت تناسلی در حالت نعوظ می توان پوست ناحیه آلت تناسلی را سفت تر کرد و در نتیجه سفت تر شدن پوست آلت تناسلی میزان تحریک پذیری ای ناحیه را کم تر نمود و در نتیجه رسیدن به حالت انزال دیرتر رخ می دهد .

خارج کردن آلت تناسلی از مهبل اندکی قبل از رسیدن به حالت انزال :

یکی دیگر از روش های کار ساز دیگر این است که وقتی حس کردید به حالت انزال نزدیک شده اید آلت تناسلی خود را از مهبل خارج سازید و اندکی بعد که نعوظ اندکی از بین رفت باز فعالیت خود را از سر گیرید . برای از بین بردن حالت نعوظ و افزایش زمان رسیدن به انزال زوجین می توانند در کنار خود حین رابطه جنسی ظرف آب سردی را قرار دهند زمانی که حس کردند به رسیدن به انزال نزدیک شده اند اندام تناسلی خود را در آب فرو کنند .

انتخاب زمان مناسب برای رابطه جنسی :

بهترین زمان رابطه جنسی شب بعد از خواب کافی و قبل از طلوع آفتاب می باشد و یا شب حداقل سه ساعت بعداز صرف غذای سبک .

کم کردن فواصل رابطه جنسی :

می توان فواصل زمانی روابط جنسی را کم کرد تا میزان پاسخ دهی آلت تناسلی به تحریکات کاهش پیدا کند و رسیدن به حالت انزال طولانی تر شود .

درمان با ورزش و تمرینات انقباضی :

به وسیله ورزش کردن عضلات تحتانی شکم که در قفسه لگن جای دارند می توان این عضلات را تقویت کرد و زود انزالی را درمان کرد . مانند تمرینات یوگا و تمرینات کشش ناحیه لگنی .


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مسائل جنسی دوران عقد (۳۹۴ مطلب) مسائل زناشویی آقایان (۲۴۹ مطلب) مطالب کاربران (۵۶۵ مطلب) زودانزالی در مردان (۳۵ مطلب)