سلام

دوستان عزیز من یه پدیده ای رو تو تهران دیدم که تو شهر خودمون حتی یک مورد رو هم سراغ ندارم در این مورد . از برخی دوستان دیگه پرسیدم اونا هم گفتن این پدیده تو تهران برامون عجیبه و ما هم تو شهر خودمون این پدیده رو سراغ نداریم.

اونم اینه که تو تهران اجمالاً میدونم این طور مواردی هست و چه بسا یکی دو سه مورد بصورت مشخص هم سراغ داشته باشم پسری با وضع مالی متوسط خودش و پدرش مثلاً پدر یه معلم ساده یا یه کارمند ساده دولت و امثال این طور امور و حتی پسر بیکار میره خواستگاری یه دختر خانمی که وضع مالی خانواده دختر خانم و پدر دختر خانم نه یه درجه و دو درجه و 3 درجه که مثلاً 200 درجه از خانواده پسر بالاتر هست .

یعنی مثلاً درآمد سال پدر پسره پول تو جیبی یه ماه دختره هست مثلاً و حتی بالاتر یا مثلاً بگیم دار و ندار و کل پس انداز و خونه زندگی پدر پسره مثلاً 500 میلیون تومن هم نمیشه اما پدر دختر خانم فقط یه دونه ماشین 500 میلیونی زیر پای خودشه یه ماشین 300 میلیونی زیر پای خانمش و یه ماشین 100 میلیونی هم زیر پای همین دختر خانم و ...

خلاصه یعنی اختلاف بسیار بسیار بسیار شدیده و سر یه درجه و دو درجه نیست که سر 200 درجه و 300 درجه هست. خلاصه همچین پسری میری خواستگاری همچین دختری و اتفاقاً جواب مثبت هم میگیره و خانواده دختر دخترشونو میدن به این پسر .

و نه تنها دخترشونو بهش میدن که خیلی مواقع زیر پر و بال پسره رو هم میگیرن و پسره رو هم میکشونن بالا و نه منتی سرش میذارن نه تو سرش میزنن که ببین هر چی داری و نداری از ما هست و تو خودت هیچی نبودی مفت مفت دخترمون رو بهت دادیم بزرگت هم کردیم نه بی مزد و منت دخترشون و که بهش میدن هیچی زیر پر و بالش هم میگیرن.

حالا سوالی که من دارم اینه که اولاً دلیل این امر چیه ؟ از ایمان بالای خانواده دختر نشات میگیره ؟ از فرهنگ بالای خانواده دختر نشات میگیره ؟ از بی اهمیتی مال در نزد خانواده دختر نشات میگیره یا چیز دیگه ؟

البته اینکه چطور پسری با اون وضع مالی حاضر میشه بره خواستگاری دختری با اون وضع مالی و دل و جرات این کار رو داره هم خودش یه سوال دیگه هست .

چون تو شهر ما اگه مثلاً پسری با اون وضع مالی دنبال دختر داره میگره اصولاً هیچ وقت همچین دختری به همچین پسری معرفی نمیشه. فرض هم شد پسر عمراً پا پیش نمیذاره .

اما اینجا اولاً آقا پسری با همچون وضع مالی اون قدر دل و جرات داره که حاضر میشه بره خواستگاری همچون دختری که این خودش عجیب و محل سواله و عجیب تر اینکه دختر و خانواده ش هم قبول میکنن


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۴۵۷ مطلب)
ازدواج با دختر/پسر پولدار (۱۳ مطلب)
رفتارشناسی پسران برای ازدواج (۲۷۷ مطلب)
رفتارشناسی دختران برای ازدواج (۲۷۸ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۱۰۸) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید