سلام
دوران بارداری از جهات مختلفی ، یه دوران حساس هستش . دورانی هستش که از جنبه های مختلفی باید اون رو مورد توجه قرار داد . دورانی که نمیشه به خاطر اهمیت دادن به یک موضوع ، نسبت به موضوعات دیگه بی تفاوت بود .

بحث روابط زناشویی در دوران بارداری رو هم باید در کنار سایر موضوعات مربوط به این دوره ، مورد توجه قرار داد . پرهیز از روابط زناشویی در دوران بارداری یه سری دردسرهایی برای روابط زوجین داره ، از اون طرف داشتن روابط زناشویی به همون سبک قبل از بارداری هم خطرناک خواهد بود .
ممنوع کردن سر خود روابط زناشویی ، ضربه ی سنگینی به سطح روابط عاطفی زن و شوهر وارد خواهد کرد . بنابراین مرجع تصمیم گیری نهایی در مورد روابط زناشویی در دوران بارداری ، پزشک زنان هستش .

همون طوری که عرض کردم این دوران حساس هستش ، حساس از چه نظر ؟

بعضی از خانم ها ممکنه بگن ، چرا نباید شوهرم در این دوران دست از سرم برداره ؟! این یعنی از نظر چنین زنانی ، روابط زناشویی در دوران بارداری ممنوع !

بعضی از خانم ها حقیقتا در اوایل دوران بارداری به خاطر بحث ویار ، حوصله خودشون رو هم ندارن چه برسه به این که بخوان به تقاضای شوهر جواب مثبت بدن .

بعضی از زنان باردار با وجود نبود منع پزشکی ، ممکنه باز هم به خاطر عواملی مختلفی نتونن آمادگی لازم برای روابط زناشویی رو در خودشون ایجاد کنن .

در هر حال وقتی یه خانم در دوران بارداری به هر دلیلی نتونه از روابط زناشویی استقبال کنه ، مرد از روابط زناشویی محروم میشه .

عکس العمل های مردان در چنین موقعیت هایی شامل چه مواردی میشه ؟

عده ای این دوران رو تحمل می کنن ، یعنی چیزی حدود 10 ماه قید روابط زناشویی رو می زنن . برای این که بتونن راحت تر این دوران رو بگذرونن ممکنه کمی سطح روابط شون رو پایین بیارن ، چرا ؟

از ترس تحریک شدن ، چون عامل تحریک !!! در نزدیکی اونا قرار داره ، شب ها کنارش می خوابن و ... ! بنابراین ممکنه طوری اوضاع مدیریت می کنن که کمتر تحریک بشن ، چون می دونن در صورت تحریک شدن باید فشار جنسی شون رو سرکوب کنن .

اجازه بدید به همین یک مورد بسنده کنم !

یه عده از زنان هم هستند که پزشک اونا رو از دخول منع میکنه ، ولی یه فرقی با دسته ی قبلی دارن ، اون اینه که شوهرشون رو از روابط جنسی محروم نمی کنن ، و سعی می کنن به طرق مختلف نیاز شوهرشون و خودشون رو برطرف کنن . طبیعتا این زنان دغدغه ی کمتری برای عادی سازی روابط بعد از دوران بارداری دارن .

بعضی از زنان بعد از مراجعه به پزشک زنان متوجه میشن که برای روابط زناشویی منع خاصی ندارن ، فقط باید از روابط زناشویی در بعضی از مدل های نزدیکی ، خودداری کنن .

در هر حال دوران بارداری ان شاء الله با به دنیا اومدن یه فرزند سالم سپری میشه . طبیعتا زنان انتظار دارن بعد از تموم شدن محدودیت های بعد از بارداری ، دوباره روابط جنسی شون رو از سر بگیرن ولی در بعضی مواقع کار آسونی در پیش ندارن !

مردانی که در دوران بارداری در زمینه ی روابط جنسی پس زده شدند ، در بعضی مواقع خیلی سخته که دوباره به روال عادی برگردند . چرا ؟!

شما اسمش رو می تونید بذارید لج بازی ! و گاهی اوقات هم به خاطر ماه ها سرکوب نیاز جنسی ، نسبت به رابطه جنسی سرد میشن . مردانی هم ممکنه باشند که همسرشون از روابط جنسی در دوران بارداری استقبال میکرده ولی خودشون ، دست به خودتحریمی زدند و نتیجه ی این خودتحریمی سرد شدن نسبت به روابط جنسی هستش .

بنابراین توصیه میشه روابط جنسی در دوران بارداری رو به هیچ وجه به طور کامل قطع نکنید . حتی اگه شده ارضاء شدن مرد به صورت دستی باشه .

توصیه به پسرانی که این متن رو دارن میخونن
افسار غریزه ی جنسی تون رو به دست بگیرید ، قدرت کنترل اون رو در خودتون تقویت کنید ، اجازه ندید غریزه ی جنسی شما رو به دنبال خودش بکشه ، چون اگه نتونید غریزه ی جنسی تون رو مدیریت کنید ، بعد از ازدواج ممکنه شرایطی براتون پیش بیاد که امکان ارضاء شدن نداشته باشید ، اون وقت ممکنه غریزه ی جنسی شما رو مجبور کنه به جاده خاکی بزنید .

دوران بارداری ، خدای نکرده مریضی خانم ، ماموریت کاری و ... عواملی هستند که بعد از ازدواج ممکنه مانع ارضای جنسی شما بشن . بنابراین خودتون رو برای این دوران آماده کنید .

نکته آخر

در یک زندگی زناشویی طرفین باید شرایط همدیگه رو درک کنن . در موارد خاصی مثل دوران بارداری دو گروه نباید متهم به خودخواهی بشن :

1 - مردی که تقاضای رابطه جنسی داره

2 - زنی که به هر دلیلی نمی تونه از رابطه جنسی استقبال کنهبرای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
موضوعات مرتبط - با کلیک روی کادر یا کادرهای زیر مطالب بیشتری را در این مورد خواهید دید :
مسائل زناشویی خانم ها مسائل زناشویی آقایان مطالب محسن نجفی در مورد رابطه جنسی