سلام

معاشقه به یه سری اعمال شامل گفتار عاشقانه و تحسین کننده ، نوازش با دست و زبان ، لمس و بوسه گفته میشه که معمولا قبل از رابطه جنسی بین زن و شوهر انجام میشه .

در معاشقه ، مرد با لمس و از راه دیدن تحریک، و آماده ی رابطه جنسی میشه ولی زن با تحسین شدن ، محبت دیدن و لمس شدن آماده ی برقراری جنسی خواهد شد .

معاشقه فرصت خوبی هستش که زن و شوهر نیازهای اساسی خودشون رو از طرف مقابل دریافت کنند تا به تعادل روانی دست پیدا کنند .

در یک معاشقه اصولی معمولا فعالیت مرد بیشتره ، و چون زن خودش رو در اختیار مرد قرار میده ، مرد احساس اقتدار میکنه چون میبینه که همسرش بدون هیچ مقاومتی خودش رو در اختیارش گذاشته ، و زن هم می بینه که مورد حمایت یک مرد قرار گرفته و احساس امنیت میکنه . در ادامه مرد با کلام و رفتار ( لمس و نوازش ) به زن محبت میکنه .

یه سبک دیگه از این مرحله ، میتونه به این شکل باشه که زن در مقابل مرد یه مقاومتی از خودش نشون بده ، با توجه به قدرت بدنی بیشتر مرد ، زن ناچار به تسلیم میشه . این جا هم مرد یه قدرت نمایی می کنه و از قدرتش احساس لذت میکنه ، و زن هم چون می بینه یه حامی قوی داره احساس امنیت و آرامش بهش دست میده .

تا این جا زن از مرد ، احساس امنیت و دوست داشته شدن رو دریافت کرده و شرایط برای ورود زن به فاز جنسی فراهم میشه . مرد هم همچنان از اقتدار و قدرت تامین کنندگی خودش لذت میبره .

پس به یاد داشته باشید که بخش اول معاشقه عاطفی هستش . و بعد از این که زن و شوهر به حد کافی نیازهای خودشون رو در این بخش تامین شده احساس کردند وارد مرحله ی دوم که جنبه ی جنسی داره خواهند شد .

در این مرحله سبک و سیاق لمس ها و کلام ها جنبه جنسی پیدا خواهد کرد . قبلا معمولا محل لمس ها و بوسه ها سر و صورت و دست بود ، ولی در این مرحله زن و شوهر میرن سراغ نقاطی که لذت جنسی رو به طرف مقابل منتقل میکنه .

چون زن مدت زمان بیشتری برای آماده شدن نیاز داره ، مرد به خاطر همسرش مدت بیشتری رو صبر میکنه و اعمالی رو انجام میده که خودش مستقیما لذت جنسی نمی بره ، ولی وقتی می بینه که همسرش داره لذت میبره ، بازم احساس قدرت میکنه و به وظیفه ی ذاتی خودش که تامین کنندگی هستش عمل می کنه و از این انجام وظیفه لذت میبره .

چون در این مطلب قرار نیست آموزش معاشقه بدم ، فقط به این نکته اکتفا می کنم که در معاشقه بازی بگرد و پیدا کن باید انجام بشه ، برای چی ؟ برای شناسایی بهتر نقاط تحریک پذیر بدن همسر .

واکنش های صوتی و حرکتی همسر ، هم نقش همون دست زدن های بازی بگرد و پیدا کن رو داره که کمک میکنه همسر سریع تر و بهتر به شناخت جنسی دست پیدا کنه .

بعد از شناسایی نقاط حساس ، حالا باید با ابزار مختلف ( نوازش ، بوسه ، لمس ، زبان ) اون نقاط باید تحریک بشه .  اگه طرفین حجب و حیا رو کنار بذارن و با عکس العمل ها صوتی و رفتاری و یا حتی راهنمایی کلامی برای شناخت بهتر به همسرشون کمک کنند ، طبیعتا در معاشقه های بعدی لذت بیشتری رو تجربه خواهند کرد . هر جا لازم شد باید به طرف مقابل گفته بشه که مثلا تحریک فلان قسمت باید بیشتر انجام بشه ، فلان جا کمتر ، و در صورت نیاز بعضی از نقاط ممنوع اعلام بشه .

این مرحله باید تا جایی ادامه پیدا کنه که نشانه های تحریک شدگی در زن و مرد به اوج خودش برسه و کار به رابطه ی جنسی کامل ختم بشه .

موفق باشید


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
موضوعات مرتبط - با کلیک روی کادر یا کادرهای زیر مطالب بیشتری را در این مورد خواهید دید :
راهنمای زوج های جوان مسائل زناشویی خانم ها مسائل جنسی دوران عقد مسائل زناشویی آقایان آموزش معاشقه مطالب محسن نجفی در مورد رابطه جنسی سوالات پرتکرار در اینترنت