سلام

یکی از مزیت های ازدواج ، دریافت احساسات خوب و انرژی دهنده  از همسر هستش . یکی از این احساسات مثبت، القاء تکیه گاه بودن به مرد هست . درخواست پول از شوهر هم یکی از بهترین کارهایی هستش که زن می تونه برای این کار در مقابل مرد انجام بده .

ولی متاسفانه یه غرور نابجا مانع از انجام این کار توسط بعضی از زنان جامعه ماست . چرا این یه غرور نابجاست؟ ، چون زن و مرد در بعضی از خانواده ها با هم غریبه هستند . اگه غریبه نبودند "من" رو در زندگی زناشویی شون حذف می کردند .

غریبه هستند چون همسر رو جدا از خودشون می بینن ، برای همین میگن " من دستم رو جلوی کسی دراز نمی کنم " !!! تا وقتی شوهر " کسی " هستش باید قید ایجاد فضای عاطفی مطلوب بین اون زن و شوهر رو زد .

در زندگی زناشویی زن و مرد باید احساسات مورد نیاز همدیگه رو به هم تزریق کنن ، البته اگه بتونن " من " و منافع شخصی شون رو کنار بزنن . در زندگی زناشویی منافع شخصی هر کس ، منافع شخصی طرف مقابل هستش !

این یه امر ثابت شده است که اگه حس تکیه گاه بودن رو در مردی از بین ببریم ، سلامت و آرامش روانی اون رو ازش گرفتیم . در نتیجه چنین مردانی سعی دارن با پرخاشگری حس رئیس بودن در خونه رو به خودشون تزریق کنن . البته این نه خوشایند خودشون هستش و نه اعضای خانواده .
میشه گفت دلیل اکثریت پرخاشگری و بداخلاقی های مردان اینه که خودشون رو مرد خونه نمی بینن ، در نتیجه می خوان با افزایش تن صدا و استفاده ی نابجا از نیروی بدنی که دارن به اون حس طبیعی دست پیدا کنن .

یکی از راهکارهای خانم ها برای جلوگیری از پرخاشگری و درمان پرخاشگری مردان همین کار ساده ی درخواست پول هستش .

ممکنه مردی موقع درخواست پول بازم غر بزنه ، ولی اینو از بنده بپذیرید که ظاهرشه ! داره قند تو دلش آب میشه . حالا اگه این درخواست پول با رفتارهای زنانه باشه که دیگه نور علی نوره !
خانم هایی که به دنبال روش های درخواست پول از شوهرشون هستند ، بدونن که کار سختی ندارند اگر اون غرور نابجا رو نادیده بگیرن ! لقمه رو دور سر تون نچرخونید ، صاف تو چشم های شوهرتون نگاه کنید و بگید پول وَده ، پول زور وَده ، یالله عجله دارم !

نیازی به مقدمه چینی و جور شدن شرایط خاصی هم نداره ، فقط مطمئن بشید که توان پرداخت مبلغ مورد نظر شما رو داشته باشه . 

خانم ها ؛
به شوهرتون کمک کنید تا بفهمه که مرد خونه اونه و مرد بودنش رو هم به رسمیت بشناسید . در این صورت پرخاشگری ها کاهش پیدا خواهد کرد .

در زندگی زناشویی ، مباحث تساوی حقوق و زن و مرد رو دور بریزید . با القاء حس مردن بودن به شوهر ، بیشتر از حق تون دریافت خواهید کرد .

البته این یه نقطه مقابل هم داره ، وقتی احساسات مرد رو به رسمیت بشناسید و انرژی های لازم رو بهش بدید ، اون وقته که شما هم در خونه به معنای واقعی خانم خواهید بود و شوهرتون اجازه نخواهد داد آب تو دل تون تکون بخوره !

موفق باشید


مردم در مورد این موضوع (۱۷) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مشورت در شوهرداری (۶۵۲ مطلب) روابط عاطفی در دوران عقد (۶ مطلب) مطالب محسن نجفی (۱۱۲ مطلب) تسخیر قلب احساسی شوهر (۹ مطلب)