سلام

عده ای از کاربران گله دارند که در تائید نظرات سختگیری میشه . همه ی سختگیری ها عمدتا به دو دلیل عمده انجام میشه :

* جلوگیری از تشنج در بخش نظرات

الف ) فرض کنیم کسی نظری داد که از دید شما نه تنها اشتباهه ، بلکه مسخره است ، با چنین شخصی چطور باید برخورد کرد ؟

برخورد مناسب : اینه که بگیم ، آقا یا خانم ... ، نظری که دادید کاملا اشتباهه ، اگه حوصله داشتیم یه توضیح مختصر هم برای این که طرف مقابل رو از اشتباه خارج کنیم میدیم .

البته بنا بر اینه که نظراتی گمراه کننده یا نظراتی که بوی تمسخر یا ... رو میدن تائید نشن ، ولی گاهی به هر دلیلی ممکنه با چنین نظراتی مواجه بشید .

برخورد نامناسب : استفاده از الفاظ بی سواد ، احـ... ، کود... و ...

ب ) در بحث های دو یا چند نفره

اولین توصیه ام اینه که سعی کنید در هر پست فقط یک نظر بدید ، ولی اگه خواستید با کسی مباحثه کنید به قصد برد و باخت بحث نکنید با این نیت بحث کنید که طرف مقابل رو از اشتباه در بیارید نه این که مثلا روی اونو کم کنید !

به قصد این بحث نکنید که طرف مقابل باید نظر منو بپذیره ، بحث های ماراتونی نکنید .اگه دیدید طرف مقابل به قول معروف زیر بار نمیره ، برای این که وقت تون گرفته نشه بحث رو پایان بدید . با عرض معذرت مثل دعواهای بچگانه نگران این نباشید که بگن فلانی کم آورد یا ... .

ممکنه کسی نخواد قانع بشه ، حالا شما ممکنه آیه ی قرآن هم بیارید ولی ... !!!

اگه دیدید طرف مقابل این شاخه و اون شاخه می پره و نمی خواد در یک موضوع واحد بحث کنه ، بهتره که وقت تون رو هدر ندید .

* جلوگیری از ایجاد دردسر های قانونی برای بنده و خود شخص

چه دردسری ؟

پیش اومده که مثلا نماینده ی یک پزشک با بنده تماس گرفته و گفته که در فلان پست ، بر علیه موکلش تبلیغ منفی شده و مواردی که مطرح شده واقعیت نداره .

ماجرا این این قرار بوده که شخصی به هر دلیلی با یک پزشک مشکل پیدا کرده ، بعد در سایت های مختلف بر علیه اون پزشک مطلب نوشته . پزشک مربوطه از اون شخص شکایت کرده و ... .

برای همین به کاربران توصیه کردم که پزشکانی که از نظر شما خوب هستند رو معرفی کنید و کاری به پزشکانی که از اونا ناراضی هستید نداشته باشید .

در پست هایی که بحث مسئولین پیش میاد ، متاسفانه عده ای ، مطالبی رو مطرح می کنن که برای اون ادعاشون مدرکی در دست ندارند ، در فلان سایت غیر رسمی ، کانال یا ... مطلبی رو دیده ، بعدش انتظار داره همون ادعای ثابت نشده رو این جا بگه و بنده هم تائید کنم . در قانون جرائم رایانه ای به این کار میگن نشر اکاذیب ، نشر اکاذیب هم پیگرد قانونی داره .

پس نه برای خودتون دردسر ایجاد کنید و نه برای بنده ، اگه مدرکی برای تخلف فلان مسئول در دست دارید بهتره که به قوه ی قضائیه مراجعه کنید . طبیعتا مطالب سایت های غیر رسمی ، کانال تلگرامی و ... مدرک حساب نمیشه !برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
موضوعات مرتبط - با کلیک روی کادر یا کادرهای زیر مطالب بیشتری را در این مورد خواهید دید :
مربوط به خانواده برتر