سلام

سوالی که ذهن منو مشغول کرده که در جریان روند خواستگاری که دختر و پسر صحبت می کنند که شاید این روند گفتگو طی یک جلسه تا چند جلسه طول بکشه چه چیزهایی مطرح میشه .

1: اصلا شروع کننده آقا پسر است یا دختر خانم یا هر دو به هم تعارف می کنند که شما بفرمایید.

2: حال هر کدام شروع کننده بودند ابتدا بیوگرافی از زندگی و مشخصات و تحصیلات و ... بیان می کنند یا با سوال کردن از طرف مقابل آغاز میشه ؟

3: در این روند آیا باید چشم به چشم دوخته بشه یا اینکه شرم و حیا باعث میشه چشم ها به زمین دوخته بشه؟

آیا برای پیوند یه عمر زندگی نوع سوالات بیشتر جنبه مادی داره مثلا وضع مالی شما خونه و حقوق و ... یا جنبه اخلاقی مثل صداقت و ایمان و خوش خلقی هم مطرح میشه؟

4: سوال مهمی که وجود داره تا چه اندازه میشه فهمید که طرف مقابل در گفتمان صادق است و به وعده های خود عمل خواهد کرد کلا در این گفتمان طرفین انی که هستن را بیان می کنند؟

5: چه میزان توافق در گفتمان می تونه تشکیل پیوند ازدواج بشه مثلا بالای 60 درصد یا ...؟

6: حال آنان که رابطه دوستی قبل ازدواج داشته هنگام خواستگاری آیا مانند ازدواج سنتی روند گفتمان وجود داره؟ اگر وجود داره آیا چیزی هست که در دوران دوستی در مورد آن سخن نگفته باشند؟ یا اینکه این گفتگوها برای ظاهر سازی برای خانواده هاست؟

لطفا متاهل ها چه آنانی که سنتی ازدواج کرده و آن هایی که دوست بوده اند و چه افراد مجردی که اطلاعاتی در این مورد دارند نظرات خود را بیان کنند و اگر بشه قدری به سوالاتی که در جلسه خواستگاری مطرح کرده اند خلاصه وار بیان کنند تا کاربران و بازدید کنندگان از این وبلاگ بتونند برای پیوند ازدواج خود در دوره خواستگاری از آن استفاده کنند.


پیشنهاد :

روند کسب شناخت در ازدواج های سنتی↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۱۴۵ مطلب)
مشورت در ازدواج آقایان (۱۵۶۲ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۲۶) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓می توانید این مطلب را در واتس اپ و ... برای دوستان تان ارسال بفرمائید↓