سلام

دوستان خواهش می کنم کمکم کنید. شرایط فوری پیش اومده که به نظرات تون خیلی احتیاج دارم . خب شروع کنم؟

من 1 ساله نامزد کردم. از قبل تر هم نامزدم رو میشناختم چند سال تو دانشگاه . ایشون خیلی خیلی سر به زیر و مودب و مذهبی هستن اما یک مشکلی هست. به چند بخش تقسیم میکنم مسئله رو.

بچه ها برای اینکه قاطی نشه من اسم مستعار میذارم و اون جوری توضیح میدم.

محمد = دوست همسر من

سارا = دختری که مشکوکم شاااید همسرم قبل از من بهش نیم علاقه ای داشته تو دلش. حالا جلوتر توضیح میدم چرا شک کردم

مریم = دوست صمیمی سارا

نامزدم وقتی غیر مستقیم فهمید من دوسش دارم سمت من اومد. حالا همیشه تو دلم میگم نکنه اگه از علاقه من باخبر نمی شد سمت من نمی اومد و میرفت با سارا ازدواج می کرد؟ چون توی اون زمانی که از علاقه من باخبر شده بود ( غیر مستقیم ولی هنوز ارتباطی در جهت خواستگاری نداشتیم ) سعی می کرد ( بازم غیرمستقیم ) بفهمه که آیا سارا هم بهش علاقمند هست یا نه. نمی دونم چرا براش مهم بود که بفهمه اینو . نکنه می خواسته قبل از اقدام کردن برای من بفهمه سارا هم دوسش داره یانه و اگر دوسش داشت بره سمت اون ؟ شایدم می خواست حسادت دخترونه منو برانگیخته کنه تا بیشتر بخوامش ؟ یکی از این دو حالت.

دوستان حالا مشکلم این نیست. مشکلم اینه که محمد از سارا خوشش میاد و میخواد ازش خواستگاری کنه. حالا این وسط از نامزد من داره کمک میگیره . همسرم منو در جریان همه حرفاشون میذاره و چت هاش رو با محمد فوروارد میکنه. مثلا محمد به نامزدم گفت برو واسطه شو به سارا بگو که محمد دوستت داره جوابت منفیه یا مثبت؟ اما نامزدم به محمد گفته بود که نه فقط برم بگم یکی از دوستام به شما علاقه داره آیا شما قصد ازدواج دارید یا نه؟ فقط بفهمن سارا قصدش چیه. بعدش اسم محمد رو بیاره.

اینم جریان داره که چرا از اول اسم محمد رو نمیشه آورد. چون قبلا این محمد از مریم خواستگاری کرد و مریم جواب رد داد. الان می خواد از سارا خواستگاری کنه و سارا هم که دوست مریمه میترسه خراب شه واسه همین اول می خوان بفهمن اصلا قصد ازدواج داره یانه, بعدش اسم محمد رو بیارن.

حالا من خیلی ناراحتم. میگم نکنه همسرم میخواد با این بهانه غیرمستقیم از دل سارا باخبر شه؟ من خیلی به همسرم اعتماد و اعتقاد دارم و می دونم بخاطر من و بخاطر خدا هم هیچوقت به عشقی که بهش دارم همچین خیانتی نمی کنه اما طرح این سوال بد جور عذابم میده .

میگم چه دلیلی داره که همسرم به محمد پیشنهاد داده بدون مطرح کردن اسم محمد همچین سوالی از سارا بپرسه ؟ فقط می خوام خیالم راحت شه همسرم به سارا علاقه ای نداره به این سارا آلرژی پیدا کردم اصلا.  می دونم همسرم خیانت نمی کنه اما همین که تو دلش بدونم نیم نگاهی هنوز به سارا داره عذابم می ده.

باید نگران باشم دوستان؟ یا نگرانیم بیخوده؟ تو این شرایط چه عکس العملی باید نشون بدم؟ اصلا وقتی از منم همفکری می گیره من باید چی جواب بدم؟ نمی خوام بهش دستور بدم بگم حق نداری به دوستت کمک کنی. چون طفلک از من اجازه می گیره و همه حرفاشونو بهم منتقل می کنه. دوستان به نظرتون من دارم اشتباه حس می کنم یا واقعا ممکنه چیزی تو دلش باشه؟

چند وقت پیش نامزدم پیشنهاد می داد می گفت سارا رو برای داداشش بگیریم. منم گفتم دختر خوبیه آره پیشنهاد بدی نیست و اینا که واسه برادر شوهرم بگیریمش.

می گم اگه شوهرم به سارا علاقه داشته باشه که هیچ وقت نمیگفت واسه داداشش می تونیم بگیریمش که ؟ نه؟

یا حتی روز اول هم نامزدم این سارا رو انداخت تو فکر محمد. گفت به جای مریم برو سارا رو بگیر از اون بهتر و زن زندگی تره و این حرفا.

می گم شاید فقط برای سارا احترام قائله و دوست داشتنی در کار نیست . نه ؟


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل رفتاری دوران عقد (۴۳۰ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۴۱) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید