سلام

هموطنان عزیز ، میخوام سوالی ازتون بپرسم. سوالم اینه که چی شد که یک دفعه ما ایرانی ها تا این حد فحاش و بی ادب شدیم. البته این که میگم ما منظور همه نیست. حتما شما هم متوجه حجم زیاد فحاشی و بی ادبی هموطنان مون در فضای مجازی الخصوص اینستاگرام شدید.. گاهی فکر میکنم فضای مجازی باعث شد بعضی تا این حد وقیح و بی ادب بشن، بعد با خودم میگم ممکنه بعضی بی ادب بودن ولی مکانی برای نشون دادنش نداشتند و حالا ...

یه پیجی رو مدتی قبل سر زدم. این پیج از بازیگران و هنرمندان و ... مطلب میذاره. محاله شما پستی رو ببینید که زیرش توهین و فحاشی نباشه. تازه این یکی از هزاران پیجی هست که مردم در اون فحاشی میکنند. کافیه هنرمندی یا مسئولی حرفی بزنه، یا کاری بکنه ، اولین جایی که بهش حمله میکنند پیج اینستاگرامشه. من نمیگم کار همه ی مسئولین و هنرمندان درسته اما آیا نمیشه مودبانه و با زبان خوش از اون ها انتقاد کرد؟!  فحش به ناموس آخه؟!

مثلا عکس یک مسئول رو دیدم که کمتر کسی اونو میشناسه اما من هر چی شنیدم درست کاری و خوبی بوده ازش ، بعد وقتی یک پیچ عکس اونو گذاشته بود تمام کامنت ها فحش و توهین به اون آقا بود که اره تو هم مثل بقیه خوردی و بردی و ...  در صورتی که که مطمئنم حتی نود درصد نمیدونستن اسم این آقا چیه و فقط چون زیر عکس نوشته بود فلان مسئول بهش فحش دادن.

یا مثلا عکس از همسر یک هنرمند یا فوتبالیست میبینند شروع میکنند که اره این سر تره اون سر تره، زنش چه زشته چشماش چرا چپه و ... ؟

چرا آخه؟!  دقیقا چرا ما اینطوری هستیم؟!  بخدا سرم درد میگیره وقتی این چیزا رو میبینم برای همین مدتهاست از این فضاها دوری میکنم. باید چیکار کرد؟! 


مردم در مورد این موضوع (۱۷) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۴۴۹ مطلب)

این مطلب برای شما مفید بود؟ بله خیر