سلام

در مورد حجاب بحث های زیادی شده و مخالفین و موافقین نظرات متفاوتی داده و در بعضی از مواقع بحث به حاشیه کشیده شده و طرفین یگدیگر را متهم به صفاتی ناپسند هم کرده اند.

پوشش در اسلام تعریف شده که یه خانم باید تمام قسمت های بدنش به جز گرده صورت و دست هایش تا مچ پوشیده باشد. از این نظر کسانی که معتقد به حجاب هستن تکلیف خودشون را می دونند.

اما من می خواهم از خانم های بد حجاب سوال کنم که تعریف و معیار شما چه میزان از بدن است. چون وقتی بدحجاب ها را نگاه می کنیم هیچ تشابهی در میزان پوشش ندارند . مثلا خانمی 1 سانت مو بیرون گذاشته ، خانمی 2 سانت ، خانمی 3 سانت ، خانمی تا نیمه سر و خانمی هم از جلو تا نیمه سر و هم از پشت گیسوانش پیداست .

این از نوع پوشش مو و اما از نظر پوشش بدن هم این موارد دیده میشه ، خانمی قسمتی از حلق و قسمتی از مچش پوشش نداره خانمی قسمت بیشتری مانند سینه و دستش تا آرنج بدون پوشش است و به همین ترتیب این کم و زیادی دیده میشه.

حال سوال بنده اینه :

1 - چرا بد حجاب ها تعریف مشخصی از پوشش به صورت یکسان ندارند ؟

2 - چرا بدحجابان نمی تونند برای یه مدت زمان طولانی این مقدار پوشش را حفظ کنند و باز پوشش کمتر میشه؟

3 - آخرین حدی که یه بدحجاب را قانع می کنه که باز پوشش کم تر نشه چیست؟ ( مثلا با شورت و رکابی ) ظاهر بشه.

4 - انگیزه بدحجابان از این نوع پو شش ها چیست؟ ( برای خودنمایی و جلب توجه یا موارد دیگر )

5 - تا چه اندازه بدحجابان از پوشش خود رضایت دارند آیا احساس بدی هم برای نوع پوششان بدست می دهد؟

6 : با توجه به اینکه بعضی از بدحجابان یا بر اثر تغییرات در وجودشون به پوشش کامل روی می اورند آیا بعد از توبه کردن باز احتمال برگشت به وضع سابق را دارند؟

7 : اگر فردی شما خانم های بدحجاب را نصیحت کنه و تذکر بده واکنش شما در مقابل آن ها چگونه است؟ اگر زن باشه یا مرد میزان واکنش یکسان است؟

8 : میزان اعتقادات مذهبی یه خانم بد حجاب تا چه اندازه است آیا با اعتقاد داشتن به منع شرعی باز بی توجه هستن یا اینکه اصلا هیچ اعتقادی ندارند ؟

خوش حال میشم که فقط از این زاویه به سوالات پاسخ بفرمایید البته پاسخ بدحجابان بسیار کمک خواهد کرد در شفافیت این پست و بقیه کاربران هم اگر اطلاعاتی دارند نظر خود را بیان کنند.


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مسائل دختران جوان (۱۷۵۶ مطلب) مسائل اجتماعی روز جامعه (۳۹۸ مطلب) مسائل زنان (۱۴۵ مطلب)