1) خوب بخوابید !

خواب خوب و کافی بر سلامت جسمی و روانی تاثیرگذار هستش . اما خواب مناسب برای سلامت دستگاه تناسلی هم مهم هستش ! وقتی یه مرد خوابیده ، آلت اون چندین بار حالت نعوظ پیدا می کنه . این نعوظ لزوما مربوط به رویاهای جنسی نیست . نعوظ رو میشه یه ورزش برای آلت تناسلی مردانه دونست . وقتی آلت راست میشه ، درون اون مملو از خون و اکسیژن هستش . این کمک می کنه که بافت ماهیچه ای آلت قوی و انعطاف پذیر بشه . 

2) تحرک داشته باشید . 

تحقیقات نشون میده که مردان کم تحرک ، مشکلات نعوظ بیشتری دارند .

 3) مرتب قند خون تون رو چک کنید .

 تعداد زیادی از مردان دیابتی در نعوظ مشکل دارند . دلیلش اینه که این بیماری باعث آسیب عروق خونی و اعصاب در بدن میشه . نعوظ هم رابطه ی مستقیمی با سیستم خونرسانی و عصبی بدن داره . با غذای مناسب و ورزش می تونید از این عارضه در امان باشید .

 4) خمیازه بکشید !

 یکی از روش های عجیب و غریب تر مراقبت از آلت تناسلی مردانه خمیازه کشیدن هستش ! خمیازه کشیدن در واقع به سلامت مغز و اعصاب کمک می کنه . همون ماده شیمیایی که در نعوظ دخالت داره - اکسید نیتریک – ، باعث باز شدن دهن موقع خمیازه کیشدن میشه . پس خمیازه کشیدن هم یه ورزش برای سیستم عصبی به شمار میاد . پس وقتی حس کردید می خواید خمیازه بکشید در نطفه خفه اش نکنید ! بکشیــــــــــــــد . 

( این مورد رو در سایت های پزشکی ایرانی نتونستم پیدا کنم )

 5) لطفا سیگار نکشید .

فارغ از این که با سیگار کشیدن ریه تون رو به فنا میدید ، عروق خونی شما در سراسر بدن آسیب می بینه من جمله عروق ناحیه تناسلی . گفتیم که لازمه ی یه نعوظ خوب ، خونرسانی مناسب هستش . اگه می خوای در رخت خواب کم نیاری ، پس نکش این سیگار لعنتی رو !

 6) مراقب پروستات تون باشید .

بزرگ شدن پروستات به راحتی می تونه باعث مشکلات نعوظ و انزال زودرس بشه . بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات پروستات ، نخوردن غذای دارای چربی بالا و خوردن غذاهای دارای آنتی اکسیدان و اسید های چرب امگا 3 هستش . 

قدیمی ها به مرداها میگفتن گوجه بخور ! گوجه غذای مردهاست . اگه دست تون رسید ماهی هم بخورید . مخصوصا ماهی آزاد ، ساردین و کولی . اگه در مناطق سردسیر هستید جای ما هم گردو بخورید . 

 7) مراقب قلب تون باشید .

بیماری های قلبی منجر به محدود شدن جریان خون میشه. همانطور که در بالا گفته شد ، گردش خون خوب برای سلامت نعوظ بسیار مهمه. غذاهای کم نمک بخورید ، ورزش کنید و ... .

موفق باشید !

منبع : interestingarticles.com
ویرایش : خانواده برتر

برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مسائل پسران جوان (۹۷۰ مطلب) مطالب محسن نجفی (۱۰۱ مطلب)