یک فرمول تضمینی برای افراد مجردی که میخواهند رضایت جنسی و عاطفی از همسر آیندشون داشته باشند.

بسمه تعالی
سلام
من مدتیه این سایت رو میخونم. بدون تعارف بخش اعظمی از سوالات و نگرانیهای افراد مجرد این سایت درباره تامین درست نیازهای جنسی و عاطفیشون با همسر آیندشونه. پست هایی با این مضمون زیادن مثلا:
خیلی از افراد که مزاج جنسی شون گرمه و نگران هستن نکنه مزاج جنسی همسر آیندشون سرد باشه.

خیلی از افراد که میگن ما یه سلیقه جنسی خاصی داریم میترسیم همسر آیندمون مطابق اون سلیقه در نیاد.

خیلی از افرادی که نگران بودن همسر آیندشون از نظر عاطفی اونها رو تامین نکنه.

خیلی از افرادی که دوستدار نوع خاصی از رابطه جنسی بودن و نگران این بودن که نکنه همسرشون سلیقش یه چیز دیگه ای باشه.

حتی من تو این سایت پست هایی خوندم با این مضمون که افرادی -با عرض پوزش- از طول آلت تناسلی مناسب سوال کرده بودن و نگران بودن نکنه همسر آیندشون مطابق نیاز جنسیشون نباشه و...

از این دست سوالات توی این سایت زیاده اما من به عنوان یه پسر مجرد در شرف ازدواج که مثل همه مجردای دیگه دغدغه این مسائل رو داره هیچ راه حل تضمینی برای این مساله از تو این سایت گیر نیاوردم.

صریح ترین راه حلی که بعضی دوستان داده بودن این بود که توی خاستگاری از خود طرف این سوالات پرسیده بشه که اون هم تضمینی درش وجود نداره. چون اولا من به شخصه اصلا تمایل ندارم تو خاستگاری این مسائل رو باز کنم و ثانیا از کجا معلوم طرف مقابل راست بگه و ثالثا به فرض هم راست بگه از کجا معلوم واقعیت رو بشناسه. برای مثال خیلی ها بودن که قبل از ازدواج فکر میکردن گرم مزاج هستن ولی بعد از ازدواج وقتی تو یه رابطه جنسی مستمر و منظم قرار گرفتن متوجه شدن اونقدرها هم که فکر میکردن گرم مزاج نبودن و...

و اما فرمول تضمینی:

این فرمول در قرآن کریم سوره نور وجود داره که براتون میگم.  قبول دارین که ازدواج قسمتی هست که خود خدا باید برای آدم جور کنه ؟ خدا خودش ما رو آفریده. تمام خصوصیات جسمی و روحی ما رو میدونه. اونه که میدونه چه کسی برای ما مناسبه و ما کنار چه کسی به آرامش میرسیم. حالا ببینیم خداوند چه فرمولی توی قرآن برای این مساله بیان فرموده:

خداوند در قرآن میفرماید: ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله (نور-33)
و کسانی که ازدواج را نمیابند باید عفت پیشه کنند تا خداوند آنها را از فضل خویش بی نیاز گرداند.

حالا ربطش به مساله رضایت جنسی و عاطفی بعد ازدواج چیه ؟

کلمه یغنیهم به معنای بی نیاز کردن افراد است. بی نیاز کردن از چه چیزی !؟ در آیه شریفه میبینیم موضوع آیه عفت است و مساله عفت هم درباره همین بحث ما یعنی مسائل جنسی و عاطفی نسبت به جنس مخالف است. وقتی میگوییم بی نیازی در مساله جنسی و عاطفی؛ لازمه اش این است که همسری نصیب شما شده باشد که از لحاظ جنسی و عاطفی با شما منطبق باشد. وگرنه مثلا اگر شما گرم مزاج باشید و همسرتان سرد مزاج باشد نتیجه اش این میشود که باز هم احساس نیاز خواهید کرد و دیگر بی نیازی معنایی نخواهد داشت.

این آیه به افراد مجرد وعده میدهد که در ازدواج شما خداوند همسری را برایتان مقدر خواهد کرد که با وجود او از مسائل جنسی و عاطفی بی نیاز خواهید شد البته به دو شرط:

1. اولا فرد مجرد ازدواج را نیافته باشد (لایجدون نکاحا). یعنی امکان ازدواج برای او فراهم نبوده باشد. بنابراین کسانی که امکان ازدواج دارند ولی به دلایل واهی و الکی آن را به تاخیر می اندازند بعید نیست که از این فرمول خارج شوند.

2. فرد مجرد باید در دوره مجردی عفت پیشه کرده باشد (ولیستعفف). باید مجردی پاکی داشته باشد. تمام اندام هایش را از گناه پاک نگه داشته باشد.

اگر در دوره مجردی این دو شرط بالا را در خود حفظ کردید شک نکنید که خداوند در ازدواجتان فردی را برایتان مقدر خواهد کرد که در کنار او از نظر مسائلی که به عفت مربوط میشود (مسائل جنسی و عاطفی) بی نیاز شوید. پس چه بهتر که به جای اینکه الکی نگران این مساله باشیم سعی کنیم دو شرط فوق را در خود به وجود بیاوریم.

اگر تا الان این دو صفت در ما بوده که چه بهتر ولی اگر نبوده؛ بعد از توبه خالصانه تمام سعیمان را بکنیم این دو صفت را در خودمان به وجود بیاوریم. و به وعده خداوند در قرآن یقین داشته باشیم و به فضل و رحمت او امیدوار باشیم.

با آرزوی خوشبختی برای همه مجردا.


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
موضوعات مرتبط - با کلیک روی کادر یا کادرهای زیر مطالب بیشتری را در این مورد خواهید دید :
مشورت در ازدواج خانم ها مشورت در ازدواج آقایان مسائل جنسی قبل از ازدواج مطالب کاربران