برای ارسال سوال، بالای وبلاگ روی "ارسال سوال و مطلب" کلیک یا اشاره بفرمائید

سوالات انتخاب همسر ، همسرداری ، تربیت فرزند و ... مواردی هستند که با رعایت شرایطی که در پایین ذکر شده ، قابلیت مطرح شدن در خانواده برتر را دارند .

مطرح کردن مسائل مربوط به روابط جنسی زناشویی ممنوع است .

--------------------------------------

سلام

شما در خانواده برتر می توانید 6 نوع سوال یا مطلب ارسال کرده و نظر کاربران را جویا شوید .

 

1 - ارسال سوال و مطلب ویژه کاربران بیان :
اگر می خواهید نظرات کاربران بیان در پست شما ، فورا و بدون نیاز به تائید مدیر نمایش داده شوند می توانید از طریق صفحه ی  ارسال پست ویژه ، سوال یا مطلب خود را ارسال کنید.

 

 

2 - ارسال سوال شخصی :
به سوالاتی شخصی گفته می شود که کاربران تنها به یک نفر مشورت بدهند . این گونه سوالات در بخش نظرات همین صفحه ( انتهای توضیحات پست ) قابل ارسال هستند . اما برای ارسال یا باید عضو بیان باشید و یا این که از طریق پیام رسان ایرانی آی گپ به آی دی
mohsennajafi@ و طریق پیام رسان ایتا به آی دی Khbartar1 سوال تون رو ارسال کنید . از طریق ایمیل aash.vov.ir@gmail.com  هم پذیرای سوالات شما هستیم . دلیل ایجاد این محدودیت سوء استفاده ی بعضی هاست .
نمونه سوال :
دختری/پسری/زنی/مردی هستم که ... سال سن دارم و ... ، چه کار کنم ؟
 

 

3 - ارسال سوال غیر شخصی : ( بدون نیاز به عضویت )
به سوالاتی غیر شخصی گفته می شود که از کاربران می خواهد در مورد یک مساله ی اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصاد خانواده و ... به بحث بپردازند و نظرشان را بیان کنند . در واقع سوالات شخصی ، سوالاتی هستند که پاسخ های آن ها مختص یک نفر نیست و همه می توانند از اطلاعات ارائه شده در بخش نظرات آن ها استفاده کنند .
مثال :

سلام به همگی

می خواستم ببینم که دختر تو سن ۱۹ سالگی خوبه در کنار درسش آشپزی و شیرینی پزی و ... این مهارت ها رو  یاد بگیره ؟ یا فقط روی درسش تمرکز کنه؟ و بعدها این موارد رو یاد بگیره؟

برای ارسال سوالات غیر شخصی روی لینک روبرو کلیک بفرمائید ← ارسال سوالات غیر شخصی

 

4 - ارسال مطلب : ( بدون نیاز به عضویت )

اگه مطلبی در ذهن دارید و می خواهید توسط عده ی زیادی از مردم خوانده شود ، خانواده برتر می تواند به شما کمک کند . منتهی مطالبی قابل ارسال هستند که با قوانین خانواده برتر مغایرت نداشته باشند .

مطلب شما می تواند در زمینه های مختلفی به غیر از مسائل زناشویی جنسی و موارد خاص دیگری باشد .

برای ارسال مطلب روی لینک روبرو کلیک بفرمائید ← ارسال مطلب

  

5 - معرفی کتاب : ( بدون نیاز به عضویت )

در این صفحه شما می توانید پیشنهاد دهید که یک پست ایجاد شود تا در مورد یک کتاب بحثی صورت بگیرد . در پستی که پیشنهاد میدهید می توانید یک کتاب را با نام نویسنده و ... معرفی کنید به طوری که اگر کسی خواست آن کتاب را تهیه کند به راحتی چنین امکانی برایش فراهم باشد .

در مورد کتاب ها هم 4 نکته را مد نظر داشته باشید :

* کتابی که معرفی می کنید باید از لحاظ قانونی ( محتوا ، مجوز چاپ و ... ) مشکل نداشته باشد .

* از گذاشتن متن کتاب خودداری بفرمائید ، می توانید حداکثر در چند خط بفرمائید که موضوع کتاب چیست و  چه مطالبی در آن بیان شده است .

* در صورتی که کتاب معرفی شده فروش اینترنتی دارد، می تونید به صورت رایگان سایت مربوطه را معرفی بفرمائید .

* معرفی مراکز فروش کتاب به همراه آدرس بلا مانع است.

صفحه پیشنهاد پست برای معرفی کتاب

 
 

6 - پیشنهاد پست جدید :

در کنار ارسال سوال و مطلب ، احساس می شود باید راه جدیدی برای طرح یک موضوع ایجاد شود. این سوال پیش می آید که پیشنهاد پست جدید چه فرقی با ارسال مطلب یا سوال دارد ؟

تفاوت آن در این است که پیشنهاد پست جدید نیازی به توضیحات ندارد ، شما می تونید در نیم خط ، منظورتان رو برسانید . یعنی می توانید یک سوال مطرح کنید یا بگویید در مورد فلان موضوع مطلب بگذارید . تنها در دو موضوع محدودیت داریم : مسائل سیاسی و مسائل زناشویی جنسی .

نکته مهم : این امکان مخصوص کسانی است که به هر دلیلی قادر نیستند در مورد موضوع مد نظرشان حداقل 120 کلمه توضیحات بنویسند . اگر توانایی توضیح نوشتن دارید ، به خاطر کمبود وقت مدیر خانواده برتر که مسئول ارسال سوالات است ، لطفا توضیحات خود را به سوال تان اضافه بفرمائید .

بنابراین اگه سوال یا موضوعی ذهن شما را مشغول کرده و نمی توانید توضیحات کافی ارائه کنید ، می توانید تیتر وار آن را این جا مطرح کنید . ← پیشنهاد پست جدید

 

توضیحات بیشتر در مورد نحوه ی ارسال سوال :

1 - سوال مربوط به خودتون باشه ، نه مربوط به تغییر دادن اشخاص دیگه . ( تا مدتی این شرط اعمال نمیشه )

به عنوان مثال نباید سوال شما حاوی شکایت از رفتار دیگران باشه . فرض کنیم شما از رفتار بد همسر ، برادر ، پدر ، دوست و ... شکایت کنید . طبیعتا شما می خواید اونا رفتارشون رو با شما تغییر بدن . سوال این جاست که خانواده برتری ها ، بدون مواجهه مستقیم و بدون شناخت از فرد مورد نظر شما ، چطور باید روی اون تاثیر بذارن ؟!

اگه سوالات این چنینی دارید می تونید در بخش درخواست مقاله ، درخواست بدید تا اگه فردی تجربیاتی داره به عنوان مقاله ای مختصر در مورد سوال شما توضیح بده .

یکی دیگه از دلایلی که این گونه سوالات ارسال نمیشن اینه که دادگاهی مجازی برای  فرد مورد نظر شما تشکیل میشه . دادگاهی که متهم در اون حضور نداره ولی شاکی حضور داره ! قبول کنید که جو مناسبی ایجاد نخواهد شد .

2 - مسائل مربوط به بستن بخت ، جادو ، دعا گرفتن ، ارواح خبیثه ، تعبیر خواب ، جن و ... !

3 - شکایت از اشخاص و شرکت ها

ممکنه شما نسبت به رفتار فلان مسئول یا شرکت ، شاکی باشید . طرح چنین موضوعاتی در این جا اصلا به صلاح نیست . فرض کنیم مسئول فلان ارگان در حق شما بی عدالتی کرده ، یا فلان شرکت خدمات بُنجلی ! به شما ارائه کرده ، فلان پزشک به جای درست کردن ابرو زده چشم کسی رو کور کرده و ... ، این مسائل رو بهتره از طریق قانون پیگیری بفرمائید .

4 - ترویج ظاهر پرستی و تجمل گرایی و بی دینی

5 - سوالات هدف داری ! که با اهداف وبلاگ همخوانی ندارند . مثلا طرف از افراد مذهبی بدش میاد ، بعد ممکنه بگه ؛

من یه دختر مذهبی هستم که تا حالا با هیچ پسری نبودم و ... . بعد باهاش آشنا شدم ... کارمون به رابطه ی جنسی کشید و ... !!!

6 - انتقاد های غیر منصفانه از اشخاص یا ارگان ها

7 - مشکلات خیلی حاد رو مطرح نفرمائید

مثلا بعضی ها سوالاتی می پرسند که حتی با مراجعه به متخصص چند ماه زمان می بره تا درمانی صورت بگیره . خب درج چنین سوالی در این جا به صلاح نیست .

مثلا : شوهرم معتاده و به میل جنسی من توجهی نداره ، خرجی نمیده ، نمیذاره برم بیرون ، کتکم می زنه و ... !

8 - سوالاتی که در اونها ، سوال کننده به گناهانش اعتراف کرده با سختگیری زیادی بررسی میشن :

مثلا : با دوست پسرم/دخترم معاشقه داشتم ، دست همدیگه رو می گرفتیم و ...

9 - از ارسال سوالاتی که پاسخ های سلیقه ای یا فقط جنبه نظرسنجی دارند خودداری بفرمائید .

مثلا :

دو تا خواستگار دارم ، کدوم رو انتخاب کنم ؟ سه دختر رو مد نظر دارم ، کدوم بهتره ؟ و ...

کلا سوالاتی که قراره از بین دو یا چند گزینه یکی انتخاب بشه رو ارسال نفرمائید .

10 - سوالاتی که بنده تشخیص بدم باعث ایجاد تشنج در بین کاربران میشه مثل بحث ازدواج موقت ، تعدد زوجات ، رابطه مـ ، بحث دهه شصتی و هفتادی ! و ...

12 - سوالات مربوط به کنکور و انتخاب رشته

13 - نظرسنجی در مورد مردم شهرهای مختلف

14 - سوالات سیاسی

در پست های چرا نظر بعضی از مردم در مورد آخوندها مساعد نیست ، تجربه کردیم که بعضی ها اومدن یه سری مسائل اثبات نشده رو به مسئولان نسبت دادند ، اگه بنده نظرات رو تائید نمیکردم یه حرفی توش بود ، تایید می کردم بازم ... ! بنابراین فعلا سوالاتی که محتوای سیاسی داره تائید نمیشن

15 - سوالات دینی خارج از مذهب تشیع و مقایسه بین مذاهب

16 - سوالات مربوط به ظاهر مثل قد و رنگ پوست ، جراحی های زیبایی و ...

مثلا :

قدم کوتاهه ... ، رنگم فلانه ... ، زشتم و ...

17 - سوالاتی که کاربران مجبور بشن اطلاعات شخصی خودشون رو فاش کنن ، اطلاعاتی مثل شغل ، سن ، محل زندگی و ...

 

نکاتی در مورد سوالات شما در وبلاگ

1 - قبل از پرسیدن سوال جوانب مختلف رو بسنجید . سوالی که ارسال شد به احترام کسانی که وقت گذاشتند و جواب دادند ، حذف نمیشه .

در ضمن بعضی از سوالات ، در کانال های خانواده برتر هم ارسال میشه

2 - لطفا بعد از این که سوال شما درج شد و دوستان راهنمایی کردند نتیجه رو بیان فرمائید

3 - به هیچ وجه هنگام ارسال سوال ، تیک خصوصی شدن نظر رو نزنید

4 - لطفا سوال تون رو ویرایش شده ارسال بفرمائید .

ویرایش سوالات وقت زیادی از بنده میگره ! لطفا قبل از ارسال سوال فاصله های بین کلمات رو درست کنید ، پاراگراف ها رو هم همین طور !
اینو ببینید :

وادعاکنه که به خدانزدیکه واونوتوزندگیش حس میکنه خدایی مگه تحریک کننده ترازاین حرفاهم پیدامیشه یه خواهش ازدختراوپسرای پاک سایت دارم شمایی که وقت ازدواجتون نرسیده وهنوزخیلی زوده چراباخوندن این مطالب شهوتتون رابیدارمیکنیدومتاهل هایی که درزندگیشون هیچ مشکلی ندارن چرابی هدف به این جاهامیاییدمیدونیدکه بیشترشمامتاهل هابااومدن بی هدف به این سایت هاچیزایی که نباس میدونستید

التماس می کنم !!!

5 - بخش توضیحات سوال باید حداقل حاوی حدود 120 و حداکثر حدود 300 کلمه باشه . توضیحات اضافه رو می تونید بدون محدودیت در بخش نظرات اضافه بفرمائید

6 - موقع ارسال سوال ناشناس باشید

هیچ ردی از خودتون بجا بذارید . موقع سوال پرسیدن چهار کادر خالی جلوی شماست . نام ، پست الکترونیک ، سایت یا وبلاگ و پیام . در سه کادر اولی هیچ لزومی نداره که مشخصات واقعی تون رو ثبت کنید . در جلوی کادر نام ، شما می تونید عدد بذارید ، می تونید از علامت هایی مثل  # $ % ^ & استفاده کنید . دو کادر بعدی رو هم اگه خالی بذارید اشکالی نداره .

7 - برخی از سوالات بدون تائید حذف می شوند .

نمونه :

*سوالاتی که در آنها از آمارهای بدون منبع استفاده شده باشد .

*سوالات مربوط به خیانت

*سوالاتی که به دلیل بار منفی زیاد باعث بدبینی و یا تشویش اذهان کاربران شود

* سوالاتی که در آنها به دیگران توهین و یا انتقاداتی تندی وجود داشته باشد

8 - قبل از ارسال سوال در بین مطالب وبلاگ جستجو بفرمائید .

وبلاگ خانواده برتر بیش از  12000 مطلب ( سوال ، مقاله و ... ) داره . پس قبل از این که سوال مد نظرتون رو بنویسید با کمک دو ابزار جستجوی تعبیه شده در سمت چپ وبلاگ ، موضوعات مد نظرتون رو جستجو بفرمائید . برای آموزش چگونگی جستجو در وبلاگ می تونید از مطلب زیر کمک بگیرید ؛

آموزش جستجو در بین مطالب وبلاگ خانواده برتر

9 - سوالات باید حداقل 200 کلمه توضیحات داشته باشه . از اون طرف نباید طولانی باشه .

 

لطفا قبل از نوشتن سوال ، جستجو بفرمائید

 

 

10 - قبول قرارداد بین بنده ( مدیر وبلاگ ) و شما به عنوان سوال کننده

برای سوال کنندگان در خانواده برتر

ارسال سوال به این قسمت به منزله پذیرفتن شرایط این وبلاگ است

راهنمایی کنندگان ادعای متخصص بودن ندارند و فقط حاصل تجربه و مطالعات شان را در اختیار شما قرار می دهند . حتی ممکن است با سلایق و دیدگاه خودشان به موضوع مورد بحث شما نگاه کنند .

11 - با توجه به این که از اول مرداد ارسال سوال و نظر به خانواده برتر فقط با عضویت در بیان امکان پذیر خواهد بود ، در صورتی که نمی توانید عضو شوید از دو پست زیر کمک بگیرید .

راهنمای عضویت در بلاگ

اخطار اخروی به ارسال کنندگان سوالات غیر واقعی :

هدر دادن وقت مردم با سوالات غیر واقعی حق الناس است . شاید الان کسی که می خواد سوال غیر واقعی ارسال کنه عقلش نرسه که حق الناس چیه ، ولی جبران ظلم حق الناس خیلی سخته ، ارسال کننده سوال غیر واقعی ، بابت ثانیه ثانیه وقتی که از مردم میگیره باید جواب پس بده ، اوضاع وقتی خطرناک میشه که شما به کسانی که وقت شون رو گرفتید دسترسی ندارید !!!

پس بهتره که برای سرگرمی یه راه دیگه پیدا کنید . می خواید بگید زرنگ هستید ؟! این زرنگی نیست ، بلکه حماقته ، چون هیچ عاقلی نمیاد گناه حق الناس رو به جوون بخره .

اگه تا حالا چنین کاری کردید به فکر جبران اون باشید ، مرگ نزدیکه ، شاید یه ساعت دیگه ...

12 - علاوه بر این صفحه ، می تونید سوالات تون رو از طریق پیام رسان ایرانی آی گپ به آی دی mohsennajafi@  ارسال کنید .

13 - اگه می خواید موقع ارسال سوال برای سایر کاربران ناشناس باشید ، سوال تون رو خصوصی ارسال کنید .

14 - موقع ارسال سوال از طریق صفحه ی زیر نام و نام خانوادگی تون رو تغییر بدید . به عبارت دیگه از عبارات مستعار به جای مشخصات واقعی استفاده کنید .

https://bayan.ir/profile

 

موفق باشید